Bayern Munich raportohet se po mendon Massimiliano Allegrin si zëvendësuesin e Hansi Flick në Allianz Arena.

SportMediaset pretendon se bavarezët, të cilët do të ndahen me Flick pas fushatës aktuale, e kanë identifikuar Allegrin si një zëvendësues të mundshëm.

Allegri ka treguar synimet e kthimit të tij dhe duket se Gjermania mund të jetë një mundësi për trajnerin italian.

Raportimi pretendon se vendimi përfundimtar do të arrijë në javët e ardhshme.