Category: Lajme
Maqedoni 15:39

Lajmi i Fundit: Idenfitikohen 14 viktima (Emrat)

Janë identifikuar tashmë 14 viktimat e tragjedisë së mbrëmshme nga përmbysje e autobusit në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Laskarcë, njofton TetovaSot. TetovaSot ju sjellë emrat e plotë të viktimave: Rametulla Abdurraimi Bejza Uzeiri nga Banjica e Poshtme Valdete Hamiti,...

Shkup 13:15

Ministria e Shëndetësisë: Mjekët po bëjnë gjithçka që t’u shpëtohet jeta të lënduarve nga aksidenti tragjik

Në lidhje me tragjedinë e djeshme që ndodhi në rrugën Shkup-Tetovë, Ministria e Shëndetësisë njofton se janë mobilizuar të gjithë specialistët në dhe po shfrytëzohen të gjitha resurset nga të gjitha klinikat që të ju jepet ndihmë të lënduarve, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Në...

Maqedoni 13:00

Identifikohet edhe viktima e pestë, Zoran Davidovski humbi jetën mbrëmë pas aksidentit në rrugën Shkup – Tetovë

Zoran Davidovski është viktima e pestë që identifikohet pas rastit tragjik të mbrëmshën në rrugën Shkup – Tetovë pas  rrokullisjes së  autobusit ku mbetën të vdekur 15 dhe mbi 30 të lënduar. Me këtë rast qyteti i Shkupit shpreh ngushllime për humbjen e kolegut të tyre ku si i punësuar...

Maqedoni 13:00

Flamujt në gjysmështizë para Qeverisë

Sot një ditë pas tragjedisë ku humbën jetën 14 persona nga aksidenti rrugor në autostradën Shkpup-Tetovë, Qeveria ka shpallur dy ditë zie, sot dhe nesër. Ndërkohë, të gjitha institucionet kanë ulur flamujt në gjysmështizë për nder të viktimave.

Maqedoni 12:16

MPB: Mbrëmë janë pranuar 39 persona të lënduar nga aksidenti në rrugën Shkup-Tetovë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar zyrtarisht se 14 persona kanë humbur jetën dhe 39 kanë marrë lëndime të rënda nga aksidenti tragjik që ndodhi dje në rrugën Shkup-Tetovë, njofton Telegrafi Maqedoni. “Më 13.02.2019 rreth orës 17:00 në rrugën Shkup-Tetovë, tek fshati Llaskarcë...

Kronika e zezë 11:34

Ky është Besim Kamberi nga Sanakosi që humbi jetën në aksidentin Shkup – Tetovë, varrimi bëhet sot

Besim Kamberi nga fshati Sanakos i Gostivarit, është njëri nga 15 viktimat që humbën jetën në aksidentin e mbrëmshëm në rrugën Shkup – Tetovë gjatë rrokulisjes së autobusit Durmo Turs, njofton TS. Këtë njoftim e ka bërë faqja e fshatit Sanakos në Facebook. “Sapo morëm lajmin e...

Kronika e zezë 11:32

Vozitësi me lëndime të lehta, është lëshuar për kurim shtëpiak

Vozitësi i autobusit gjatë aksidentit të djeshëm ku mbetën të vdekur 14 persona dhe shumë të tjerë të lënduar gajtë aksidentit ka marrë lëndime të lehta dhe pas kontrolleve është lëshuar për kurim shtëpiak. Kështu njoftoi ministri i shëndetësisë Venko Filipçe. “Vozitësi ka...

Kronika e zezë 11:30

19 vjeçari Onur Sadiku është njëri nga viktimat e aksidentit Shkup – Tetovë

Onur Sadiku është 19 vjeçari që ka ndërrur jetë mbrëmë në aksidentin me autobusin e kompanisë Durmo Turs që udhëtonte nga Shkupi për në Tetovë. Për momentin katër  viktima janë identifikuar  Rametulla Abdurahimi, Jovica Trpevski, Onur Sadiku dhe Besim Kamberi i cili sot varroset pas...

Maqedoni 11:05

Tragjedia, një pjesë e restoranteve anulojnë organizimet për ditën e sotme

Tragjedia që ndodhi dje ku nga përmbysjes e një autobusi në autostradën Shkup-Tetovë si pasojë e së cilës humbën jetën 14 persona dhe mbi 30 mbetën të lënduar, ka tronditur tërë vendit. Dhe për këtë arsye disa pronarë lokalesh që kishin paralajmëruar organizime me muzike live me...

Maqedoni 11:00

Filipçe: Shtatë nga të aksidentuarit janë në gjendje të rëndë por stabile

Shtatë nga të lënduarit në aksidentin e djeshëm nga i cili mbetën të vdekur 15 persona, akoma janë në gjendje kritike, por stabile, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. “Katër nga të lënduarit që ndodhen për kurim në spitalin “8 shtatori” dhe tre nga të lënduarit në Qendrën...

Kronika e zezë 10:52

Vdes edhe një person, shkon në 15 numri i të vdekurve

Ka ndërruar jetë gjatë natës  edhe një person duke e çuar në 15 numrin e përgjithshëm të viktimave të autobusit që u rrokullis mbrëmë në rrugën Shkup – Tetovë  në afërsi të fshatit Llaskarcë, mëson TS. Të lënduarit tjerë vazhdojnë të qëndrojnë në spitalin 8 Shtatori...

Maqedoni 10:51

Pas aksidentit tragjik, dy ditë zie në Maqedoni dhe tre në Gostivar

Sot do të mbahet ditë zie në Maqedoni për t’i nderuar 14 viktimat që humbën jetën në aksidentin tragjik i cili u zhvillua dje pasdite në autostradën Shkup-Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë. Mbrëmë është zhvilluar një mbledhje e jashtëzakonshme në Qeverinë e Maqedonisë...

Maqedoni 10:00

Ky është djali i deputetit që humbi jetën në aksidentin e mbrëmshëm Shkup-Tetovë

Jovica Trpevski është djali i deputeti të LSDM-së i cili humbi jetën mbrëmë pas rrokullisjes së autobusit në rrugën Shkup-Tetovë. Jovica Trpvski ka qenë në autobus bashkë me 14 udhëtarët tjerë që kanë humbur jetën e ku mbi 30  kanë mbetur të lënduar. Nga gjithësejt 32 të plagosurve...

Maqedoni 10:00

Policia e Maqedonisë vazhdon hetimet, autobusi ende i përmbysur (Video)

Policia e Maqedonisë gjatë ditës së sotme ka vazhduar me kryerjen e hetimeve në vendin e ngjarjes, ku u rrokullis autobusi, aksident nga i cili deri tani kanë humbur jetën 14 persona dhe disa të tjerë u lënduan. Personat të cilët nuk arritën t’u mbijetojnë lëndimeve dhe plagëve, janë...

Maqedoni 09:56

Kryeministri Zaev sot në orën 10 e 30 do t’i vizitojë personat e lënduar nga aksidenti

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në orën 10 e 30 do t’i vizitojë personat e lënduar nga aksidenti rrugor që ndodhi mbrëmë në autostradën Shkup-Tetovë, të cilët ndodhen në Spitalin “8 Shtatori”. Pastaj, kryeministri do të shkojë në Gostivar ku në orën 12:00 do të merr...

Maqedoni 07:01

Moti sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, periudha me diell por i ftohtë. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -8 deri -2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -1 deri...

Kronika e zezë 00:51

Pamje të trishtueshme: Të plagosurit kërkojnë ndihmë në aksidentin tragjik në autostradën Shkup-Tetovë (VIDEO+18)

Pamje rrëqethëse nga aksidenti tragjik që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup-Tetovë, ku humbën jetën 14 persona, njofton TetovaSot. Në video shihen britmat e të plagosurve që po kërkojnë ndihmë të cilët janë të ngujuar nga autobusi i përmbysur. Pamjet nuk rekomandohen për...

Kronika e zezë 00:44

Konfirmohet edhe viktima e 14 nga aksidenti tragjik i autobusit në Llaskarcë

Pas mbledhjes urgjente të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, kryeministri Zoran Zaev ka thënë se është vërtetuar viktima e 14-të nga aksidenti tragjik i autobusit të “Durmo Turs” në Llaskarcë të Shkupit, njofton Telegrafi Maqedoni. “Intervenimi i të gjitha institucioneve ishin të...

Kronika e zezë 22:34

Kostov tregon emrat e personave të lënduar nga aksidenti tragjik në Llaskarcë (Video)

Drejtori i spitalit “8 shtatori”, Hristijan Kostov tha se deri tani në këtë spital janë pranuar 32 pacientë, 4 janë nëpër sallat intenzive, 28 janë nëpër dhomat e spitalit “8 shtatori” dhe 5 janë të vdekur, të cilët nuk janë identifikuar ende me emër dhe mbiemër. Bëhet fjalë...

Kronika e zezë 19:18

Nuhiu: Deri tani ka tetë viktima nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë

Zëvendës ministri i MPB-së, Agim Nuhiu për Alsat-M ka thënë se në aksident ka tetë viktima. “Momentalisht jemi duke i koordinuar aktivitetet. Të gjithë kanë qenë të koordinuar pët të ndihmuar në këtë tragjedi. Deri tani kemi tetë viktima nga aksidenti” tha zëvendës ministri i...

Повеќе