Derbi i madh anglez, Arsenal – Manchester United zhvillohet sot me fillim nga ora 17:30.

Arsenal dhe Manchester United takohen sot me fillim nga ora 17;30 në ‘Emirates’, në kuadër të xhiros së 30’të të Premierligës, përcjell GazetaBlic.

Manchester United ndodhet në vendin e katërt me 58 pikë, kurse Arsenal në vendin e pestë me një pikë më pak.

Pak para startit të duelit janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy ekipeve.

Ja përbërjet:

Man United XI vs Arsenal: De Gea; Young, Smalling, Lindelof, Shaw, Matic, Pogba, Fred, Dalot, Rashford, Lukaku

Arsenal XI vs Man United: Leno, Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal, Kolasinac, Xhaka, Ramsey, Ozil, Aubameyang, Lacazette