Arsenali është mposhtur në shtëpi nga Crystal Palace me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Ligën Premier.

Topçinjtë nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë pozitive dhe t’i afrohen kualifikimit në Ligën e Kampionëve pasi janë mposhtur në shtëpi nga Crystali.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Mesut Ozil (47′) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (77′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Christian Benteke (17′), Wilfried Zaha (61′) dhe James McArthur (69′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi belg, Benteke, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi që pas gabimit të bërë u notua me 5.4.

Arsenal: