Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 20:30 minuta, policia në afërsi të Bit Pazarit në Shkup, ka privuar nga liria 36 vjeçarin E.S. nga Shkupi, sepse gjatë kontrollit tek ai ka gjetur dhe konfiskuar një sasi të marijuhanës. Nga MPB-ja njoftojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritët padi adekuate.