Saturday, 13 August 2022
Skena 13.08.22 | 11:35

“I thash më gjuaj çika ime”, Vali Corleone flet për herë të parë pas plagosjes, tregon si ndodhi ngjarja

Në orët e para të mëngjesit të së enjtës, u plagos Prince Valentino Corleone në shtëpinë e tij në Gjilan. Lidhur me këtë rast është arrestuar një vajzë 22-vjeçare (A.S) e cila dyshohet se e ka plagosur Valin. Ditën e sotme Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...

Maqedoni 13.08.22 | 11:30

Pendarovski: Përfimtimet kryesore të Marrëveshjes së Ohrit ishin ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial, si dhe karakteri unitar i shtetit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e 21 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, theksoi se përfitimet kryesore të marrëveshjes ishin ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial, si dhe karakteri unitar i shtetit, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Para 21 vitesh,...

Maqedoni 13.08.22 | 11:27

Nuk ka të infektuar me linë e majmunit në Maqedoni, situata po monitorohet me kujdes

Nuk ka të infektuar me linë e majmunit në vend. Dyshimet u zbardhën pasi mbrëmë, pas katër ditësh pasiguri, rezultati i testit të një personi nga Kërçova, i cili dyshohej se ishte i infektuar me linë e majmunit, doli negativ. “Pacienti është negativ, nuk ka nevojë për izolim të mëtejshëm,...

Maqedoni 13.08.22 | 09:18

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje e cila i dha fund konfliktit të vitit 2001. Marrëveshja kornizë e Ohrit u nënshkrua më 13 gusht 2001 në rezidencën presidenciale të Vodnos në Shkup nga presidenti i atëhershëm i shtetit Boris Trajkovski, kryeministri...

Maqedoni 13.08.22 | 08:14

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në orët e pasdites do të ketë reshje lokale të shiut. Proceset lokale do të jenë në formë stuhie me reshje të dendura të shiut, erë të fortë dhe breshër. Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 24 deri 31 gradë celsius. Nga dita...