Saturday, 25 September 2021
Sport 25.09.21 | 20:33

Florian Marku kampion bote, triumfon ndaj ukrainasit Maxim Prodan

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka triumfuar ndaj kundërshtarit të tij ukrainas, Maxim Prodan, në një duel që shkoi deri në 10 raunde. Meçi ishte i barabartë në raundet e para, por Marku nisi të krijoj epërsinë pas raundit të pestë dhe në fund fitoi nga vendimi i gjyqtarit. Kjo përballje...

Maqedoni 25.09.21 | 14:20

Zaev: Duhet të përfundojë hetimi dhe më pas debat në Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev për zjarrin në spitalin modular në Tetovë tha se organet hetuese duhet ta përfundojnë punën dhe se nuk ka problem që në Kuvend të thirren të gjithë përfaqësuesit në denat në mënyrë që të merren përgjigjet që populli duhet t’i dëgjojë. “Nuk i shmangemi...

Maqedoni 25.09.21 | 14:09

Maqedoni, deri tani janë regjistruar gjithsej 1.460.522 qytetarë

Enti Shtetëror për Statstika njofton se deri dje në ora 20:00 janë regjistruar gjithsej 1.460.552 persona, 455.478 ekonomi familjare dhe 632.742 banesa. Sot është dita e 21-të e Regjistrimit dhe deri në fund mbesin edhe pesë ditë. Mundësinë e vetregjistrimin të personave jashtë vendeit...

Lajme 25.09.21 | 13:10

KRRE Maqedoni: Sezoni i ngrohjes mund të fillojë më herët, më 1 tetor

KRRE njofton se në rast se parashikimet për temperaturën mesatare të jashtme për ditën e ardhshme janë më të ulëta apo të barabarta me 12 gradë celzius, sezoni i ngrohjes mund të fillojë më herët, gjegjësisht më 1 tetor. “Zyrtarisht, sezoni i ngrohjes fillon më 15 tetor dhe zgjat...

Maqedoni 25.09.21 | 09:14

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti gjatë mëngjesit do të jetë ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe nxehetë. Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 2 deri 11 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 25 deri 32 gradë celsius. Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me erë mesatare në drejtim...

Maqedoni 25.09.21 | 09:12

MSH: 78 për qind e rasteve të reja dhe 80 për qind e të hospitalizuarve me Kovid-19 ja në të pavaksinuar

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se e publikon analizën e të vaksinuarve, nga rastet e reja pozitive me Kovid-19, në periudhë prej 6 gushtit përfundimisht me 23 shtatorin. Të vaksinuar, siç ceket, konsiderohen personat të cilët janë vaksinuar me dy doza dhe kanë kaluar së paku 14 ditë...

Maqedoni 25.09.21 | 09:11

Mbyllet Lista Zgjedhore e Maqedonisë, nga dita e hënë fillon fushata

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit 2021 mund të votojnë gjithsej 1.824.864 persona. Lista Zgjedhore u mbyll në mbledhjen e fundit të KSHZ-së. Gjithsej në Listën Zgjedhore ka 1.740.147 persona, ndërsa 82.461 persona janë në punë të përkohshme jashtë vendit. PO ashtu ka edhe 1.899 votues...