Thursday, 13 May 2021
Maqedoni 13.05.21 | 20:18

Greqia nesër hap kufirin për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Që nga nesër, pika kufitare me Greqinë, Evzoni do të jetë e hapur për qytetarët tanë për të kaluar në shtetin fqinj Greqi. Këtë e njoftoi kryeministri Zoran Zaev nga Athina, pas një takimi që pati me kryeministrin grek Mitsotakis. Kryeministri Zoran Zaev njoftimin e bëri në profilin...

Maqedoni 13.05.21 | 14:09

Gjatë pasdites priten reshje të shiut në Maqedoni

Siç njoftojnë nga DHP, reshje të shiut me stuhi dhe erë të fuqishme priten të ketë gjatë pasdites, posaçërisht në pjesën perëndimore të vendit. Në shumicën e vendeve era do të arrijë deri mbi 60 kilometra në orë, posaçërisht në pjesët më të larta në pjesën perëndimore të...

Shkup 13.05.21 | 12:11

Policia jep detaje të reja për vrasjen e mbrëmshme në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje në SPB Shkup është raportuar se në një parking në Çair ku ka qenë i parkuar automjeti “volkswagen golf 7” me tabela të Shkupit, dhe ku kanë qenë shoferi L.P (24) dhe bashkudhëtari K.I (43) nga Shkupi, disa persona me armë zjarri kanë...

Maqedoni 13.05.21 | 12:00

Presidenti Pendarovski uron besimtarët myslimanë

Festën e Fitër Bajramit besimtarët myslimaën dhe kreun e BFI-së SHaqir Fetahu e ka uruar presidenti Stevo Penadarovski. “Kam kënaqësinë e veçantë dhe nderin e madh Juve, personalisht dhe anëtarëve të Riasetit, myftinjve, imamëve dhe të gjithë qytetarëve të fesë islame në Republikën...

Maqedoni 13.05.21 | 11:03

Në Covid Qendrat në Shkup për 23 orë hospitalizohen 24 pacientë

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 23 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus. Gjithsej 262 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet infektive në kryeqytet. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë,...

Maqedoni 13.05.21 | 10:21

Zaev për vizitë pune në Athinë

Kryeministri Zoran Zaev dhe zëvendësi i tij, Nikolla Dimitrov sot do të marrin pjesë në forumin e gjashtë ekonomi Dalfi në Athinë, ndërsa gjatë ditës së sotme dhe nesërme do të takohen edhe me përfaqësues të Greqisë. Zaev në forum do të diskutojë me redaktorin e “Kathimerini”,...

Maqedoni 13.05.21 | 10:00

Kryetarët e partive politike në Maqedoni urojnë Fitër Bajramin

Kryetarët e partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë uruar festën e Fitër Bajramit. Telegrafi Maqedoni më poshtu u sjell urimet e kryetarëve të partive politike. Ali Ahmeti: “Të dashur besimtar, Kam kënaqësinë e veçantë t’ju uroj Gëzuar Fitër Bajramin duke ju dëshiruar...

Maqedoni 13.05.21 | 09:18

Maqedoni, sot ora policore fillon në mesnatë

Pasi që gjatë ditës së djeshme nuk kishte kufizim të lëvizjes për shkak të festës së Fitër Bajramit, sonte nga mesnata fillon ora policore dhe do të zgjasë deri në ora 04:00 në mëngjes. Masat e reja do të vlejnë deri më 18 maj 2021, përkatësisht deri ditën e martë. Gjatë ditës...

Maqedoni 13.05.21 | 06:16

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare me kushte për reshje të shiut të përkohshëm, posaçërisht në pjesën veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në prej 6 deri në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 20 deri më 29 gradë celsius. Në...

Shkup 13.05.21 | 00:50

MPB me detaje për vrasjen në Butel 2

Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur pas të shtënave me armë në Butel 2 të Shkupit. Nga Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 bëjnë të ditur se në parkingun në kryqëzimin e Bulevardit “Bosnja dhe Hercegovina” dhe “Hristijan Todorovski Karposh” nga një makinë...