Sunday, 9 May 2021
Bota 09.05.21 | 20:05

Vazhdon gjendja e rënd me Covid-19 në Indi, mbi 400 mijë raste të reja

 Share Në Indi një nga vendet më të prekura nga pandemia e COVID-19, në 24 orët e fundit sërish janë regjistruar mbi 400 mijë raste të reja me virus. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se me vdekjen e 4.092 personave në 24 orët e fundit numri i viktimave shkoi në 242.362. Ndërsa me...

Maqedoni 09.05.21 | 18:55

“Rusia e interesuar për të penguar perspektiven evropiane të Maqedonisë së Veriut”

Rusia ende shfrytëzon mënyra të ndryshme për ta ushtruar ndikimin e saj dhe për ta larguar vendin nga vlerat evropiane. Ekspertët alarmojnë vendin që si anëtar i NATO-s të jetë vigjilent dhe i kujdesshëm, për shkak të informacioneve jashtëzakonisht të ndjeshme të Aleancës me të cilat...

Maqedoni 09.05.21 | 15:57

Grubi: Ne bëmë gjithçka, radha është e Bashkimit Evropian

Zv. kryeministri i parë, Artan Grubi, sot në një panel diskutim 20 vjet pas Marrëveshjes së Ohrit, theksoi se Marrëveshja e Ohrit është krijimtaria proporcionale për paqe, barazi dhe prosperitet për të gjithë. “9 Maji i sotëm na gjen në 20 vjetorin e Marrëveshjes paqësore të Ohrit...

Maqedoni 09.05.21 | 15:40

RMV/ 14 viktima, 135 të infektuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 1.993 testime të realizuara, 135 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Insituti i Shënetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 298 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 14 pacientë e kanë humbur...