Saturday, 8 August 2020
Maqedoni 08.08.20 | 13:52

Javën e kaluar në Ohër 25, në Strugë 24 dhe Dibër 15 raste të konfirmuara me Kovid-19

Buletini javor i Qendrës për shëndet publik të Ohrit që përfshin komunat Ohër, Debërc, Strugë, Vevçan, Dibër dhe Qendër Zhupë, tregon se në periudhën prej 1 deri 7 gusht në mënyrë laboratorike është diagonstikuar prania e Kovid-19 te 25 persona nga Ohri, 24 nga Struga dhe 15 persona...

Maqedoni 08.08.20 | 13:49

Edhe nesër mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fuqishme

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike paralajmëroi se pasdite, si dhe në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës, moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje shiu, bubullima dhe erë të fortë, lokalisht në formën e stuhive me shi të rrëmbyeshëm intensiv dhe me breshër. Temperatura maksimale...

Maqedoni 08.08.20 | 13:44

Arsovski: Pse LSDM fsheh se sa para ka shpenzuar për reklama në zgjedhje

Zëdhënësi i OBRM-PUKM-së, Dimçe Arsovski në konferencën e sotme për shtyp akuzoi se LSDM po fsheh se sa para harxhuan për zgjedhjet e mbajtura më 15 korrik. “LSDM ndërhyri në 5 deri në 12 para përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme në Kodin Zgjedhor me një dekret të Qeverisë...

Maqedoni 08.08.20 | 09:22

Vazhdon “gara” për formimin e qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Negociatat e partive për koalicionin e ardhshëm qeveritar vijojnë të zhvillohen larg syve të opinionit. Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar takim mes Lupço Nikollovskit nga LSDM-ja dhe Artan Grubit nga BDI-ja. Në një komunikatë të përbashkët thuhet se të dyja partitë angazhohen...

Maqedoni 08.08.20 | 08:11

Bislimovski: Nëse EVN, MEPSO dhe ELEM tërheqin kërkesën për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, do ta tërheq edhe KRRE

Nëse EVN, MEPSO dhe ELEM tërheqin kërkesat për çmime më të larta të energjisë elektrike, atëherë Komisioni Rregullator për Energjetikë do të tërheqë vendimin për rritjen e çmimit të saj. Kjo është deklarata e fundit e kryetarit të Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko...

Maqedoni 08.08.20 | 07:08

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 25 deri më 30 gradë celsius. Ditën e diel paradite moti do të jetë me diell, ndërsa në orët e pasdites do...

Ballkan 08.08.20 | 00:07

Pamje të reja, xhandarët serbë duke patrulluar në territorin e Kosovës

Në Karaçevë të Kamenicës, sot u panë pjestarë të xhandarmërisë serbe, e për këtë ka pasur reagime të shumta. Tani kanë dalë edhe pamjë të reja ku shihen pjestarë të tyre duke patrulluar në territorin e Kosovës, shkruan Indeksonline. Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar...