Monday, 18 November 2019
Jetë 18.11.19 | 15:20

10 gabimet që femrat i bëjnë në fillim të lidhjes

Fillimi i çdo lidhje është i vështirë dhe me plot emocione. Nëse e keni gjetur personim me të cilin doni të jeni bashkë atëherë është mirë të mendoni se si duhet të silleni që ta forconi lidhjen tuaj më së miri. Egzistojnë disa gabime që femrat i bëjnë shpesh dhe të cilat mund...

Maqedoni 18.11.19 | 15:18

Bujar Osmani takohet me ambasadorin e Francës z.Kristian Timonie

Në ora 15:00, Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbajë takim me Ambasadorin e Republikës së Francës, Sh.T. Kristian Timonie, pas së cilës do të pasojnë deklarata për media. Takimi do të mbahet në hapësirat e Sekretariatit për Çështje evropiane.

Jetë 18.11.19 | 15:11

Bëri operacionin e parë plastik vetëm 20 vjeç, sot e reja ka marrë një pamje të frikshme

Një hundë e vogël e harkuar, buzë të trasha e flokë të gjatë… një bel i hollë dhe një trup me përmasa 90-60-90 janë konsideruar tiparet ideale përsa i përket syrit kritik të shoqërisë. Edhe pse jo të gjithë i arrijmë këto standarde të vendosur nga industria e bukurisë, kemi...

Skena 18.11.19 | 14:48

Fifi prezanton baladën ‘Marova’ në ‘Këngën Magjike 2019’

Fifi edhe këtë herë sjell një super-baladë në festivali ‘Kënga Magjike’. Për vitin e tretë me radhë, këngëtarja Fifi po merr pjesë në festivalin ‘Kënga Magjike’, gjithmonë duke sjellë balada të fuqishme që pëlqehen shumë nga publiku. E ndërsa vitin e kaluar ishte ndër...

Maqedoni 18.11.19 | 14:26

Mbyllen nëntë dhoma të dializës në spitalin e Strugës

Nëntë dhoma në spitalin e dializës në Strugë, aty ku pikon çatia janë mbyllur dhe pacientët transferohen në dhoma të tjera. Deri më tani nuk ka ndonjë lajm për rindërtim, përkundër faktit se kontrata me kompaninë kontraktuese, që duhet të kryejë punimet e ndërtimit ishte nënshkruar...

Shkup 18.11.19 | 14:14

Shkup, vaksinat komerciale kundër gripit prej sot të disponueshme për qytetarët

Në Qendrën për Shëndet Publik të Shkupit prej sot filloi vaksinimi kundër gripit. Për shkupjanët janë të disponueshme vetëm vaksina komerciale që i furnizon Qendra dhe të cilat sivjet kushtojnë 650 denarë. Biljana Danillovska, udhëheqëse e Repartit për epidemiologji pranë Qendrës...

Maqedoni 18.11.19 | 13:58

Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Nga sonte në mesnatë çmimi i benzinës do të shitet më lirë për gjysmë denari, ndërkaq çmimi i dizelit mbetet i pandryshuar, raporton TV21. Kjo është vendosur nga Komisioni Rregullator për Energjetikë. Euro Super Bs-95 do të shitet për 68 denarë për litër ndërsa Euro Super Bs-98 do...

Maqedoni 18.11.19 | 13:28

Deskoska: Mosmarrja e datës për negociata, nuk e ndaloi procesin e reformave

Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska sot pati takim me eurodeputeten për drejtësi, konsumatorë dhe barazi gjinore Vera Jourova, në të cilin është biseduar për proceset e reformave që po zhvillohen në vend. Siç njoftojnë nga Ministria e Drejtësisë, në takim Deskoska ka shprehur keqardhje...

Maqedoni 18.11.19 | 12:30

Babai i Boki 13 dënohet me 6 muaj burg

Mile Jovanovski, i ati i Boki 13, është dënuar me 6 muaj burg, pasi që paraprakisht ka pranuar se është fajtor. Ai është akuzuar për sulmin fizik të priftit Viktor Stojçev. I Akuzuari Jovanovski nuk ishte prezent në sallë në momentin e aktgjykimit. Sipas akuzës, Jovanovski më 27 janar...

Skena 18.11.19 | 11:31

Kanë 265 milionë dollarë pasuri, çifti i njohur s’do u lënë asgjë fëmijëve

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis janë një çiftet më të njohur në gjithë botën. Po ashtu ata janë edhe dy ndër aktorët më të pasur në botë. Pasuria e tyre llogaritet se kap vlerën e 265 milionë dollarë. Mila dhe Ashton janë prindër të një vajze dhe një djali, por ata nuk do i lënë...

Maqedoni 18.11.19 | 11:29

Manastiri goditet nga disa tërmete, epiqendra në Greqi

Një seri tërmetesh me epiqendër në rajonin ndërkufitar Manastir-Lerin, në Greqinë fqinje janë regjistruar mbrëmë dhe gjatë ditës së sotme. Observatoriumi sizmik pranë Fakultetit Matematiko–Natyror në Shkup, njoftoi sot se dy prej këtyre tërmeteve janë regjistruar njëri në ora 07:41...

Ballkan 18.11.19 | 09:22

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti

Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të Gjeoshkencave lëkundjet ka pasur deri në orët e vona të mbrëmjes, ndërsa i fundit është regjistruar rreth orës 23:16, me goditje 2.6 ballë dhe epiqendra...

Maqedoni 18.11.19 | 08:27

OBRM-PDUKM: Për tre vjet shohim vetëm humbje dhe mossukses

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thotë se me LSDM-në dhe Zoran Zaevin, Maqedonia përjeton vetëm humbje dhe qytetarët janë të zhgënjyer. Sipas tyre, apataa e qytetarëve është rezultat i politikave të këqija të zbatuara në 3 vitet e kaluara nga pushteti...

Maqedoni 18.11.19 | 08:20

Zëvendës ministrja Elezi për vizitë zyrtare në Gjenevë, merr pjesë në konferencën e 12 të UNCTAD!

Zëvendësministrja Elezi për vizitë zyrtare në Gjenevë, merr pjesë në konferencën e 12 të UNCTAD! Gjenevë/Shkup, 18 nëntor – Duke nisur nga sot, me ftesë të Sekretarit gjeneral të UNCTAD (United Nations Conference on Trade and Development) – Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Tregëtinë...

Maqedoni 18.11.19 | 07:23

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në orët e paradites. Pasdite lagështia do të ulet dhe do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato...

Shkup 18.11.19 | 07:21

Ministrja e Jashtme e Suedisë viziton sot Shkupin

Ministrja e Punëve të Brendshme të Suedisë, An Linde do të vizitojë sot Shkupin. Vizita e saj vjen me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Të dy homolgët do të zhvillojnë një takim kokë më kokë dhe më pas rrethores 14:30 do të mbajnë një konferencë për mediat.