Thursday, 24 October 2019
Skena 24.10.19 | 15:11

Këngëtarja trafikonte armë për mafien serbe

Një këngëtare dhe influencuese Instagrami në Serbi u arrestua bashkë me shoqen e saj pasi u kap me shumë armë të rënda në shtëpi, që nga pistoletat, automatikët, silenciatorët dhe municione. Gjykata e la në burg 25-vjeçaren Radokja Kecman për armëmbajtje të paligjshme, prodhim dhe...

Kronika e zezë 24.10.19 | 15:00

Paraburgim për një 22 vjeçar nga Kërçova, dyshohet për dhunim

Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka sjell urdhër për ngritjen e procedurës hetimore kundër një personi nga Kërçova, të dyshuar se ka kryer vepër penale, dhunim. “Duke vlerësuar se janë plotësuar të gjitha kushtet ligjore, Prokurori publik kompetent deri tek gjykatësi i procedurës...

Maqedoni 24.10.19 | 14:52

Zaev: I besoj Ahmetit, bashkë realizojmë programin qeveritarë

Kreu i Qeverisë i pyetur nga gazetarët se sa i beson partnerit të koalicionit qeveritarë, Ali Ahmeti, u përgjigj se LSDM-ja dhe BDI-ja e udhëhequr nga Ali Ahmeti, janë në koalicion qeveritarë dhe bashkë punojnë në zbatimin e programit qeveritarë. “Me zotin Ali Ahmeti kemi formuar koalicion...

Jetë 24.10.19 | 14:50

Regjimi ushqimor që nxit humorin dhe ju bën të lumtur

Lidhja mes trurit dhe stomakut është shumë e fortë dhe ndikimi po aq i madh. Kur vjen çështja tek depresioni, trajtimet me barna konsiderohen një zgjidhje optimale, por kjo nuk e zhbën rëndësinë e ushqimeve, sidomos atyre që na rikthejnë gazin e harenë. Sipas të dhënave të AgroWeb.org...

Teknologji 24.10.19 | 14:45

Instagram heq filtrat që promovojnë kirurgjinë kozmetike, dëmtojnë shëndetin mendor

nstagram-i do t’i heqë të gjithë filtrat që promovojnë kirurgjinë kozmetike, për shkak të shqetësimeve se ato dëmtojnë shëndetin mendor të njerëzve. Hulumtimet kanë sugjeruar se filtrat, që ndryshojnë fytyrën, mund t’i bëjnë njerëzit të ndjehen më keq në lidhje me mënyrën...

Maqedoni 24.10.19 | 14:22

OBRM-PDUKM: Mos marrja e datës është fundi i rrugës së shtrembër të Zaevit

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se LSDM dhe Zoran Zaevi sollën padrejtësi, persekutim, gënjeshtra, mashtrime, varfëri dhe emigrim të popullatës. Nga kjo parti thonë se LSDM-ja e rrëzoi sistemin politik, juridik dhe ekonomik të shtetit. “Ata...

Ekonomi 24.10.19 | 14:21

Ulje e madhe e çmimeve për shërbimet për energjinë elektrike në Maqedoni

Edhe pse fillimisht u njoftua se kyçja për energji elektrike do të ulet në 400 euro, ajo do të jetë më lirë dhe në vend të 500 eurove sa ka qenë deri tani, ajo do të kushtojë 370 euro. Ky vendim është marrë sot nga Komisioni Rregullator për Energjetikë për shumat që përdoruesit duhet...

Skena 24.10.19 | 13:26

Sëmundja nga e cila vuan prej vitesh i dashuri i Dua Lipës

Vetëm pak muaj më parë, këngëtarja shqiptare Dua Lipa nisi romancën e re me vëllain e motrave Hadid, Anwar-in. Tashmë, lidhja e tyre është familjare dhe ata janë bërë të pandashëm nga njëri-tjetri. Madje, thuhet se çifti po bashkëjeton dhe po e shijojnë në maksimum romancën e tyre...

Maqedoni 24.10.19 | 13:24

Osmani: Vazhdojmë me reformat evropiane edhe me ndërtimin e shkollave, institucioneve, rrugëve, vendkalimeve kufitare

Pa dallim të konteksteve politike në të cilat gjenden integrimet evropiane, ne patjetër do të vazhdojmë jo vetëm me reformat, por edhe me ndërtimin e institucioneve, shkollave, spitaleve,vendkalimeve kufitare, rrugëve dhe gjithçka që është e nevojshme për t’iu siguruar kushte më të...

Sport 24.10.19 | 12:22

Valverde: Mesi ndalgadal po kap ritmin

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur pas ndeshjes së fituar me rezultatin 1-2 kundër Sllavia Pragës. Ai ka lavdëruar të gjithë ekipin, por dhe argjentinasin Messi. “Argjentinasi po kap ritmin dhe duke çdo ditë dhe më i mirë. Ai është shumë i rëndësishëm për ne dhe këtë...

Skena 24.10.19 | 12:18

Adelina me forma të pabesueshme, fansat e akuzojnë për “Photoshop”: “Beli yt është ky?” (FOTO)

Prej disa ditësh Instagram-in e Adelina Tahirit e kanë pushtuar fotot dhe videot të shkëputura nga kënga e re. Ajo mban titullin “Hile hile” dhe në klip Adelina shfaqet shumë hot. Së fundmi ajo ka publikuar një foto me belin shumë të hollë dhe ndjekësit nuk i kanë kursyer aspak komentet. Ata...

Jetë 24.10.19 | 12:16

Shqiptarët më dembelët e Evropës, 80% nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik

Vrapi, ecja në natyrë apo ushtrimet tjera fizike që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemër janë një sport i papreferuar për pjesën më të madhe të shqiptarëve, ndryshe nga vendet e tjera të Europës. Sipas shifrave të Eurostat dhe të INSTAT, të përpunuara nga Monitor,...

Maqedoni 24.10.19 | 12:13

Në fundjavë fillon llogaritja dimërore e kohës

Fundjavën e ardhshme fillon llogaritja dimërore e kohës, që nënkupton se shigjetat e orës të shtunën për të dielën do të rrotullohen një ore mbrapa. Llogaritja dimërore fillon në ora 3 në mesnatë, kur në vend të orës tre, do të jetë dy në mesnatë. Llogaritja dimërore e kohës...

Maqedoni 24.10.19 | 12:11

SHBA: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë i hap derën Rusisë në Ballkan

Zyrtarë të lartë amerikanë e kitikuan vendimin e Bashkimit Evropian për të mos nisur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke thënë se një gjë e tillë i hap derën ndikimit më të madh rus, shkruan REL. “Ne ofrojmë një mundësi për Ballkanin që të...

Futboll 24.10.19 | 12:00

Kombëtarja e Shqipërisë pëson rënie në renditjen e re të FIFA-s

FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, ku Shqipëria ka pësuar rënie për një pozitë. Sot (e enjte) gjatë ditës, FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, ku top dhjetëshja ka mbetur e pandryshuar, me Belgjikën lidere. Megjithatë, kjo renditje nuk ka sjell diçka të mirë...

Maqedoni 24.10.19 | 11:57

Propozohen 17 amendamente për negociatat për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Gjithsej 17 amendamente janë propozuar në rezolutën e përbashkët të Parlamentit Evropian që do të votohet në mesditë. Rezoluta u bën thirrje shteteve anëtare të tregojnë përgjegjësinë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe të marrin njëanësh vendim pozitiv për të filluar...

Jetë 24.10.19 | 11:51

Çfarë tregon për ju profili juaj në Instagram

Më shumë se gjysmë miliard njerëz përdorin Instagram çdo ditë, dhe hulumtimet kanë treguar se 64 për qind e tyre kanë krijuar “personalitetin e tyre në internet”, një version alternative i vetvetes që ata përfaqësojnë vetëm në rrjetet sociale. Gjeni se çfarë thotë profili juaj...

Jetë 24.10.19 | 11:49

Nëse po kërkoni një lidhje serioze, hiqni dorë nga këto shenja horoskopi

Binjakët Binjakët janë më të prirur për të patur një marrëdhënie jo tradicionale. Kjo, sepse ata janë kaq të dhënë pas njohjeve të reja, pas bisedave interesante sa shpesh harrojnë që kanë lënë të takohen me partnerët e tyre apo t’u përgjigjen në telefon. Ata nuk janë njerëzit...

Jetë 24.10.19 | 11:46

Parashikime të frikshme të studiuesve të mjekësisë: Kështu do dukeshim pas 20 vitesh me punë zyre

Ajo ka një thyerje të gjymtyrëve, gjymtyrë të fryra dhe sy të skuqur – dhe në njëzet vjet, ju do të jeni ashtu si ajo nëse nuk përmirësoni kushtet tuaja të punës, paralajmërojnë ekspertët. ‘Emma’ – kolegu i punës i sëmurë i së ardhmes – është një qenie me përmasa jetësore...

Jetë 24.10.19 | 11:38

Terapia e mrekullueshme japoneze me ujë: E djegë dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyejve

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e ilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe rezultate të shpejta. Më specifikisht, është uji me xhenxhefil ai që djegë yndyrë edhe nga vendet më të vështira në trup, siç është abdomeni,...

Повеќе