Thursday, 10 October 2019
Skena 10.10.19 | 19:15

Rihanna konfirmon lidhjen e saj ekskluzive me miliarderin Hassan

Gjatë një interviste të dhënë së fundmi, ylli i muzikës pop, Rihanna ka pranuar se ndihet shumë e lumtur për raportin që gëzon me të dashurin miliarder Hassan Jameel. “Kam qenë në një lidhje të qetë dhe ka shkuar çdo gjë shumë mirë, ndaj jam shumë e lumtur për këtë”, u shpreh...

Maqedoni 10.10.19 | 19:11

Maqedoni, mjekët nuk morën paga më të larta prej pesë përqind për muajin shtator

Nuk ka pasur rritje të pagave të punonjësve në shëndetësi prej 5 përqind për muajin shtator, siç ishte deklaruar më herët. Shumë mjek sot ishin të zhgënjyer kur panë se nuk pati rritje të pagave të tyre në shtator. “Nuk ka rritje të pagave të punonjësve të shëndetësisë edhe...

Maqedoni 10.10.19 | 19:00

Zaev-Sharec: Mbështetje e qartë nga Sllovenia për vendim pozitiv nga KE

Kryeministri Zoran Zaev sot realizoi takim me kryeministrin e Sllovenisë, Marjan Sharec i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u shpreh mbështetja e qartë nga Republika e Sllovenisë për një vendim pozitiv të Këshillit të BE-së në tetor dhe fillimin e negociatave për Republikën...

Skena 10.10.19 | 16:28

Nuk janë dy persona, është Morena Taraku krejt e ndryshuar prej operacioneve

Për herë të parë ishte bërë e njohur kur e kishte rrëmbyer kurorën e më të bukurës në Kosovë. Por, që nga atëherë Morena Taraku ka ndryshuar aq shumë sa që me vështirësi mund të njihet, nëse krahasohet me fotografitë e dikurshme. E njohur më së shumti për jetën e saj luksoze,...

Maqedoni 10.10.19 | 16:20

Mickoski: Jap dorëheqje nëse humb zgjedhjet

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep dorëheqje nëse i humb zgjedhjet dhe nëse nuk arrin të krijojë Qeveri”. “Kuptohet, do të ndërmarr përgjegjësi nëse zgjedhjet janë fer, transparente, por, do...

Maqedoni 10.10.19 | 15:50

Gjykata Penale i merr pasaprtat Remenskit dhe të atit të Boki 13

Deputetes Frosina Remenski dhe të atit të Bojan Jovanovskit – Boki 13, Mile Jovanovskit, do t’u merren pasaportat, dhe do të kenë ndalesë që të largoen prej Shkupit. Ata kohë pas kohe duhet të paraqiten në gjykatë. Asistentes së Mile Jovanovskit i merret vetëm pasaporta. Ky është vendimi...

Maqedoni 10.10.19 | 15:46

Sheqerinska për kushtet e Bullgarisë: Duam të gjejmë zgjidhje me fqinjët dhe jo të luajmë lojën e kërcënimeve

Në lidhje më kushtet që i vendosi Bullgaria, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa tha se “do të ndërtojmë miqësi dhe do të mundohemi t’i zgjidhim problemet”. “Kushtet ndonjëherë kanë qenë të dobishme, po ndonjëherë jo. Duam me fqinjët të kërkojmë...

Maqedoni 10.10.19 | 15:00

Edhe i ati i Jovanovskit nuk ndjehet fajtor

Edhe i ati i Bojan Jovanovski – Boki 13, Mile Jovanvoski, u dyshuar në hetimin e zgjeruar për rastin “Haraçi’ tha se nuk ndjehet fajtor. “Nuk ndjej asnjë faj dhe nuk kam marrë pjesë në takime për ndërtimin e shtëpive si pjesë e Lidhjes ndërkombëtare”. Krahas Jvoanovskit sot në...

Skena 10.10.19 | 14:31

Bleu fustanet për 1.6 milion euro, modeli shqiptar bën gjestin madhështor

Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka qenë shpesh në vëmendje për fotot me VIP-a me famë ndërkombëtare duke u shfaqur krah Irina Shayk, Kendall Jenner, Nicki Minaj etj. Por vitin e kalur Rolando bëri të gjithë botën të flasë për të pasi në ankandin e bamirësisë bleu koleksionin e fustaneve...

Teknologji 10.10.19 | 14:29

Instagram merr vendimin e papritur: Heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të heqë disa opsione të vjetra. Ky rrjet social ka njoftuar se duke nisur nga...

Bota 10.10.19 | 14:22

SHBA kufizojnë dhënien e vizave për disa zyrtarë kinezë

Shtetet e Bashkuara morën vendim të kufizojnë dhënien e vizave për anëtarë të qeverisë kineze dhe zyrtarë të Partisë Komuniste. Vendimi u morr për shkak të dyshimeve të besueshme se ata janë përgjegjës për ndalimin dhe abuzimin me anëtarë të komunitetin Ujgur, një pakicë etnike...

Jetë 10.10.19 | 14:06

“Çdo 40 sekonda dikush kryen vetëvrasje si shkak i problemeve mentale”

Sot është Dita Botërore e Shëndetit Mental. Kjo ditë ka për qëllim ngritjen e vetëdijës për rrezikun e problemeve mentale dhe mobilizimin e njerëzve për mbështetje të personave, që përballen më këto probleme. Objektivi kryesor i shënimit të kësaj dite është preventimi apo parandalimi...

Maqedoni 10.10.19 | 13:31

Aktakuza e Prokurorisë: Janeva ka marrë 50.000 euro dhe mobilje

Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, sot në Gjykatën Penale të Shkupit ngriti aktakuzën kundër tre personave, shtetas të Maqedonisë. Sipas njoftimit të Prokurorisë, dy personat akuzohen se kanë kryer veprën penale ‘Marrje të dhuratës për...

Teknologji 10.10.19 | 13:07

Volkswagen shfaq për herë të parë modelin Golf, dy javë para se ta prezantojë zyrtarisht

Gjenerata e tetë e këtij modeli, është parë disa herë, derisa kjo është hera e parë që shfaqet zyrtarisht nga prodhuesi Shumicën e vëmendjes, Volkswagen e ka drejtuar kohëve të fundit, nga makinat elektrike të linjës ID. Megjithatë, nuk e ka harruar një prej makinave kryesore, për...

Maqedoni 10.10.19 | 12:24

Remenski nuk ndjehet e fajshme për rastin ‘Haraçi’

Deputetja e dyshuar, Frosina Remenski pas marrjes në pyetje në Gjykatën Penale të Shkupit deklaroi se nuk ndjehet e fajshme edhe pse Prokuroria ka zgjeruar hetimin kundër saj dhe personave tjerë. “Për rolin tim në Lidhjen ndërkombëtare e dhe edhe më herët kur isha dëshmitare si person...

Jetë 10.10.19 | 11:43

4 mënyrat se si martesa do ua ndryshojë jetën dhe se si duhet të përgatiteni

Ndoshta, martesa te disa persona mund të jetë tranzicioni më i madh në jetën e tyre, pa marr parasysh se sa i përgatitur mund të jetë ai person. Kur filloni të jetoni me bashkëshortin/bashkëshorten, ndryshimet janë të paevitueshme. Disa prej këtyre ndryshimeve do sjellin lumturi e të tjerat,...

Ballkan 10.10.19 | 11:38

Treshja Rama-Vucic-Zaev, takim në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka takuar sot kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Sipas njoftimeve nga Zyra e shtypit  të presidentit të Serbisë, takimi trepalësh po zhvillohet në Novi Sad. “Axhenda e bisedimeve nuk është specifikuar,...

Maqedoni 10.10.19 | 11:30

Katica Janeva e sëmurë, ja në cilin spital do të dërgohet me urgjencë

Ish-prokurorja speciale, Katica Janeva për shkak të gjendjes së vazhdueshme të rënduar shëndetësore dhe kërkesave të vazhdueshme për trajtim mjekësor, sot përfundimisht do të dërgohet në klinikën “Zhan Mitrev”. Irena Frçkovska, avokatja e saj theksoi për Fokus se klientes së saj...

Lajme 10.10.19 | 11:26

Jolie, si një princeshë në premierën e “Maleficent”

Angelina Jolie është paraqitur me një fustan ngjyrë argjendit derisa ka shkëlqyer në premierën e filmit “”Maleficent: Mistress Of Evil” në Londër ku ishte bashkë me fëmijët e saj Zahara (14), Shiloh (13) dhe binjakët Vivienne dhe Knox (11) Ajo është njëra prej yjeve më të njohura...

Maqedoni 10.10.19 | 11:08

Të dyshuarit e ri për rastin ‘Haraçi’ thirren në Gjykatën Penale

Personat e dyshuar në rastin ‘Haraçi’ sot janë thirrur në Gjykatën Penale të Shkupit që të deklarohen para gjykatësit në procedurë paraprake. “Duke vepruar me propozim të Prokurorisë Themelore Publike, para gjykatësit në procedurë paraprake dje u caktua masa e paraburgimit për...

Повеќе