Friday, 23 August 2019
Maqedoni 23.08.19 | 11:15

Kërkohet përjashtimi i prokurores Lile Stefanova nga rasti “Titanik”

Në seancën e sotme të “Titanik” të PSP-së, avokati mbrojtës Dimitar Dangov kërkoi përjashtimin e prokurores Lile Stefanova nga përfaqësimi i kësaj lënde, njofton Zhurnal. Siç tha avokati Dangov, arsyet e kësaj kërkese janë përshkak veprimeve në lëndën “Zhvatja”. “Me gjithë...

Skena 23.08.19 | 11:10

A e la Geti pa punë Marinën? Zbulohet e vërteta

Marina Vjollca është një prej moderatoreve më të komentuara dhe më të dashura për publikun shqiptar. Prej disa muajsh Marinën nuk e kemi parë më në ekran dhe fillimisht u tha që Marina mbeti larg televizionit prej kërkesa të partnerit të saj Getoarit. Por ky i fundit në një dalje televizive...

Bota 23.08.19 | 11:04

Poloni, rrufeja i merr jetën 4 personave, mbi 100 të tjerë të lënduar

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur nga goditja e rrufesë në Poloni, njoftoi kryeministri i vendit Mateusz Morawiecki. Në majën e malit Gievont një grupi i turistëve, në mesin e të cilëve kishte edhe fëmijë, u kap nga moti i keq i...

Jetë 23.08.19 | 11:02

Bashkoni pëllëmbët dhe mësoni sa fat keni në dashuri

Duart mund të tregojnë më shumë për fatin tuaj në dashuri. Në fakt “pronari” i duarve mund të mos na japë shumë informacione, por duart do t’ju tregojnë detaje interesante Lexuesit e dorës gjetën vijën e dashurisë dhe deshifruan opsionet e mundshme të karakterit. Vendosni pëllëmbët...

Muzikë 23.08.19 | 10:59

Pas ‘Bye Bye’, Dafina dhe Tayna kanë gati edhe këngën tjetër bashkë

Dafina dhe Tayna po vijnë me një këngë tjetër bashkë, pas hitit ‘Bye Bye’. Bashkëpunimi i tyre ka bërë bujë shmë të madhe në muzikë shqiptare, duke u dëgjuar e komentuar shumë. E Gazeta Express merr vesh se Dafina Zeqiri dhe Tayna, menjëherë pas realizimit të ‘Bye Bye’, kanë...

Skena 23.08.19 | 10:40

Fjolla Morina ‘përvëlon’ me fotot e fundit

Fjolla Morina është një prej këngëtareve më të dashura shqiptare. Këngëtarja ekstravagante nuk rresht së postuari foto dhe video ku ajo tregon linjat tepër seksi. Së fundmi, bukuroshja ka publikuar në rrjetet sociale disa imazhe ku shfaqet në bregdet. Në fotot e publikuara ajo ka marrë...

Skena 23.08.19 | 10:37

Adelina Ismaili shtatzënë për herën e dytë, kjo foto tregon gjithçka

Dy vite pasi solli në jetë djalin e saj Uliks, Adelina Ismaili ka ngritur dyshime për një shtatzëni të dytë. Në një foto të publikuar së fundmi nga miku i saj, Eraldo Rexho këngëtarja shfaqet me disa kile më shumë dhe kaq ka mjaftuar për t’u përhapur lajmet. Në foto ajo shfaqet me...

Maqedoni 23.08.19 | 10:31

DAP sot do të kryejë kontroll në kompanitë e “Boki 13”

Drejtoria për të Ardhura Publike nga sot do të fillojë kontrolle në kompanitë e Bojan Jovanovskit dhe tek personat fizikë dhe juridik të lidhur me rastin “Haraçi”. Kontrollet i ka konfirmuar edhe drejtoresha e DAP Sanja Lukarevska. “Do të procedojmë në pjesën e tatimeve. Do të kontrollojmë...

Maqedoni 23.08.19 | 10:29

Sot në Kuvend do të dorëzohen propozimet e ministrave dhe zv. ministrave të ri

Kryeministri Zoran Zaev pritet që sot të paraqesë në Kuvend propozimet për postet bosh të kabinetit. Ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca plenare për të zgjedhur ministrat e rinj dhe zëvendësministrat. Siç njoftoi dje Zaev pas mbledhjes së Kuvendit Qendror të LSDM-së, Nina Angelovska...

Maqedoni 23.08.19 | 09:00

VMRO-DPMNE. Zaev tregoi se nuk ka për qëllim ta reformojë LSDM

Zaevi është i dëshpëruar. I futur në krime dhe korrupsion kërkon ndihmë dhe mbështetje që ta largojë vëmendjen nga vetja. Ato me përvojë e shmangin sepse e dimë se i afrohet fundi dhe për këtë duhet t’i kthejë kuadrot me të cilët e ka krijuar koalicionin me krimin dhe mafien. Për...

Maqedoni 23.08.19 | 07:32

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Noti sot do jetë kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa verilindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë prej 12 deri më 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore prej 28 deri më 38 gradë celsius. Edhe nesër pritet që moti të jetë...