Saturday, 17 August 2019
Maqedoni 17.08.19 | 14:17

Mediat serbe: Boki 13 ka qenë në lidhje me një politikan serb?

Media serbe “Srbski Telegraf” bënë të ditur se në telefonin e Bojan Jovanovski- “Boki 13”, hetuesit në MPB kanë gjetur disa mesazhe tronditëse mes Bojan Jovanovski- “Boki 13” dhe një politikan serb, përcjell Zhurnal.mk. Sipas “Srbski Telegraf”, në telefonin e Bojan Jovanovski-...

Maqedoni 17.08.19 | 14:13

Prokurorja Katica Janeva e varrosi PSP-në e re?

Javën e ardhshme do të ketë takim të ri midis grupeve të punës të qeverisë dhe opozitës për të rrafshuar dallimet në lidhje me ligjin për prokurorinë. Pas pauzës, për shkak të pushimeve verore, përfaqësuesit e LSDM-së dhe të VMRO-DPMNE-së do të ulen përsëri në tryezë, por tani...

Maqedoni 17.08.19 | 14:08

VMRO-DPMNE: Zaev është i përzier në rastin “Reket”

duke thënë se kjo që është çdoherë e më e dukshme. Në reagimin e lëshuar nëpërmjet një komunikate, nga VMRO DPMNE kanë thënë se në shtet kemi ligje të shkelura, prokurori të shkelur e cila në vend se të ndjek, e mbron dhe e fsheh krimin. Sipas tyre, ka shumë shembuj konkret që...

Ballkan 17.08.19 | 12:00

Ngjarja e Sarandës: 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka vënë prangat pronarit të një lokali në Porto Palermo, Mihal Kokëdhimës, 51 vjeç, i cili pushtoi mediat...

Maqedoni 17.08.19 | 10:06

Lençe Ristoska: Me lëvizje paniku zhytet më thellë në rërën e gjallë

Prokurorja e PSP-së, Lençe Ristoska nëpërmes profilit të saj në Facebook ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në PSP-së. “Një fenomen interesant. Me lëvizje të zgjatur ose paniku, ajo zhytet më thellë në rërën e gjallë”shkroi prokurorja Lençe Ristoska në Facebook, pa specifikuar...

Maqedoni 17.08.19 | 09:21

Edhe Lëvizja BESA paralajmëron protesta antiqeveritare

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e lajmeve Zhurnal ka deklaruar se si parti politike që nuk ka qenë në asnjë kombinatorik të pushtetit e ka atë të drejtë të organizojë dhe përkrahë revoltën qytetare para qeverisë për shkak se qytetarët...