Tuesday, 25 June 2019
Jetë 25.06.19 | 20:00

Ja si funksionon injeksioni për shtimin e dëshirës seksuale tek femrat

Administrata e Ushqimeve dhe Barnave, së fundmi ka aprovuar një tabletë të re, në formë të injeksionit e cila i trajton gratë, që vuajnë nga çrregullimi i dëshirës së ulët seksuale, shkruan Livescience, transmeton Gazeta Express. Mirëpo si funksionon kjo tabletë? Tableta, e quajtur...

Skena 25.06.19 | 19:58

Genc Prelvukaj bëhet bashkë me Aurela Gaçen në këngën ‘Adrenalinë’

Është publikuar bashkëpunimi i paralajmëruar mes Genc Prelvukajt dhe Aurela Gaçes. Kënga quhet “Adrenalinë” dhe është e shoqëruar me videoklip veror. Gjithçka është realizuar nga reperi teksa të dy kanë premtuar ‘zjarr’ pas kësaj kënge dhe e tillë qenka. Kërceni teksa dëgjoni...

Maqedoni 25.06.19 | 19:54

Strugë, qentë endacak mbysin 50 dele

Rreth 50 dhen mbrëmë janë mbytur dhe masakruar nga disa qenë endacak në një fermë në pronësi të familjes Uzeiri nga fshati Teferiç të Strugës. Ky është rasti i dytë për vetëm dy ditë ndërsa brenda tre muajve, është rasti i tretë në këtë familje. Për momentin, dëmi vlerësohet...

Maqedoni 25.06.19 | 19:52

SHBA-të do ta modernizojnë URM-në me 25 milionë dollarë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës miratuan ndihmën prej 110 milionë euro për katër vendet e Ballkanit Perëndimor për blerjen e armëve, si pjesë nga programi ERIP për të zëvendësuar sistemet luftarake të Bashkimit Sovjetik me armë me origjinë perëndimore. Siç njoftoi portali për siguri...

Jetë 25.06.19 | 15:11

Shenjat që tregojnë se ju keni mungesë të estrogjenit

Estrogjeni është një hormon, i cili është prezent më së shumti tek femrat. Sasia e ulët e estrogjenit mund të shkaktojë disa simptoma që nga problemet me eshtrat deri tek mirëqenia emocionale. Niveli i estrogjenit mund të ulet për shumë arsye. Çdo çrregullim që i prekë ovariumet mund...

Maqedoni 25.06.19 | 15:06

Maqedoni, pasdite priten reshje të shiut

Moti pasdite do të jetë i paqëndrueshëm me shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Do të fryjë erë nga drejtim veri- lindor, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperatura maksimale do të lëvizin prej 27 deri në 34 gradë. Në Shkup, pasdite, pritet mot i ligë me shira të rrëmbyeshëm...

Ballkan 25.06.19 | 14:52

Ndodh edhe kjo: Mërgimtari dërgon drogë me postë në Prishtinë

Rreth 120 gramë drogë ishin nisur përmes postës nga Gjermania për në Kosovë. Policia raporton se zyrtarët për zhdoganim postar në janar kanë pranuar një dërgesë nga Gjermania dhe gjatë kontrollimit është vërejtur një substancë e dyshuar narkotike me peshë rreth 120 gramë. Lidhur...

Jetë 25.06.19 | 14:47

10 ndryshimet që duhet t’i bëni gjatë të tridhjetave

Çdo moshë ka veçantinë e saj në mendime dhe në aktivitet. Shumë veprime në varësi të fazës së jetës bën veprime që nuk janë të shëndetshme për shëndetin dhe jetën e tyre. Ndërsa shkencëtarët tani sugjerojnë se mosha 30 vjeçare është një kohë ideale që të filloni me ndërtimin...

Maqedoni 25.06.19 | 14:44

Blerim Bexheti : Bombat e El Chekas, projekt anti-shqiptarë (Video)

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti të ashtuquajturat “bomba” të El Chekas i vlerëson si  projekt anti-shqiptarë me qëllim të caktuar. Ai madje pyet publikisht se ku i gjejnë këta njerëz të cilëve ua japin këto përgjime. 

Maqedoni 25.06.19 | 14:42

Pendarovski-Steinmeier: Gjermania mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në NATO dhe BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të vizitës zyrtare në Gjermani, sot në Berlin ka realizuar takim me presidentin e Gjermanisë, Franc-Walter Steinmeier. Siç njoftojnë nga kabineti i Pendarovskit, në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet dypalëshe mes...

Sport 25.06.19 | 13:52

Agjencia për Rini dhe Sport do ta shpërblejë Besir Alilin me një milion denarë

Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski, nëpërmes rrjetit social Facebook njofton se është takuar me Besir Alilin i cili është kthyer me medalje të artë nga Kampionati Evropian për kadet që u mbajt në Firencë, Itali dhe shkruan se Agjencia do ta shpërblejë Alilin me një...

Ballkan 25.06.19 | 13:50

Bëhet paralajmërimi i frikshëm për 30 qershorin: Do të ketë luftë civile, do të ketë vëllavrasje

sh-deputeti i Partisë Demokratike, Aurel Bylykbashi në një postim në rrjetet sociale ka shkuar se në 30 qershor do të ketë luftë civile dhe vëllavrasje. Bylykbashi, i cili edhe u arrestua nga policia pas protestës në Librazhd ka shkruar se qytetarët nuk mund të kthen më pas. Ndër të tjera...

Lajme 25.06.19 | 13:44

Aksioni në Luboten, Policia Financiare: Presim mirëkuptim nga qytetarët

Për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale trafik me mall akcize dhe mashtrim doganor, Policia Financiare në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Brendshme po realizon aksion policor në Luboten të Shkupit. Nga Policia Financiare njoftojnë se për shkak të hetimit nuk mund të japin...

Maqedoni 25.06.19 | 13:00

Pamje nga aksioni në Luboten, është konfiskuar sasi e madhe e duhanit (Video)

Në aksionin e sotëm policor të organizuar nga Policia Financiare në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Brendshme, forca të njësive speciale në fshatin Luboten të Shkupit, kanë konfiskuar sasi të konsiderueshme të duhanit. Njësitë speciale të MPB-së kanë konfiskuar mall nëpër...

Maqedoni 25.06.19 | 13:00

Anulohet seanca për rastin “Titanik”, seanca e radhës më 5 korrik

Gjykimi për parregullsitë zgjedhore për lëndën “Titanik” të PSP-së vazhdon më 5 korrik, pasi seanca e sotme është anuluar për shkak të mungesës së Mile Janakieskit dhe Kirill Bozhinovskit. Janakieski dhe Bozhinovski gjenden në paraburgim shtëpiak. Rasti gjendet në procedurë të...

Jetë 25.06.19 | 11:59

Parandaloni trashjen e gjakut me anë të këtyre metodave natyrale

Produktet natyrale për hollimin e gjakut janë substanca, që përdoren për zvogëlimin e rrezikut nga mpiksja e gjakut. Koagulimi apo mpiksja e gjakut është një proces natyral dhe i nevojshëm për funksionimin normal të organizmit. Mirëpo, mpiksja e tepërt e gjakut mund të shkaktoj komplikime,...

Kronika e zezë 25.06.19 | 11:53

Aksident trafiku në Shkup, lëndohet rëndë një motoçiklist

Me 24.06.2019 në ora 09.20 në bulevardin ‘Goce Dellcev’ në Shkup, O.I.(33) nga Shkupi duke drejtuar motoçikletën “Ersi” me targa nga Shkupi, e ka humbur kontrollin dhe ka rënë në rrugë, transmeton Almakos. O.I. është lënduar rëndë dhe është dërguar në Kompleksin e Klinikave...

Maqedoni 25.06.19 | 11:51

PTHP ngrit akuza kundër “El Chekas”

Prokuroria Themelore Publike Kërçovë ka ngritur akuza nda “El Chekas” për, siç thuhet, vazhdimin e kryerjes së veprës penale, përgjime të paligjshme dhe regjistrim të zërit e sanksionuar me nenin 151 paragrafi 2 në lidhje me paragrafin e 1 nga Kodi Penall. “I akuzuari gjatë fundit...

Maqedoni 25.06.19 | 11:50

OBRM-PDUKM: Me Zaevin ministër të Financave, ekonomisë së vendit po i shkruhet e zeza

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thotë se shteti është në rrezik pasi me buxhetin e tij po menaxhon një Zoran Zaevi, i cili sipas tyre është kriminel i falur. Nga OBRM-PDUKM thonë se ekonomisë së Maqedonisë po i shkruhet e zeza dhe se një person i falur...

Jetë 25.06.19 | 11:48

Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë përballin sfida dhe vështirësi të ndryshme shëndetësore. Padyshim...

Повеќе