Thursday, 20 June 2019
Jetë 20.06.19 | 16:07

Çfarë patë herën e parë? Ky test tregon shumë për personalitetin tuaj

Është mahnitëse sesi një imazh mund të shihet në disa mënyra në pamje të parë. Besojeni apo jo, gjërat që ju tërheqin fillimisht mund të thonë shumë për ju në nivel më të thellë. Kjo mund t’ju tregojë ju dhe të tjerëve se kush jeni sa u përket anës së personalitetit. Prandaj...

Jetë 20.06.19 | 15:40

Ndiheni të lodhur nga anemia? Ja si mund ta përballoni në këto ditë të nxehta

A ndiheni të lodhur, të dobët, keni marrje fryme, dukeni të zbehtë dhe keni rrahje të shpeshta zemre? Mund të vuani nga anemia. Për që ta dini me siguri, ju duhet të shihni mjekun tuaj dhe  të bëni një test të thjeshtë të gjakut për të përcaktuar numrin tuaj të rruazave të kuqe. Sapo...

Dashuri dhe seks 20.06.19 | 15:20

Gjithçka që duhet të dini për impotencën mashkullore

Impotenca ka një ndikim negativ në jetën seksuale të meshkujve, duke shkaktuar depresion, stres dhe vetëbesim të ulët. Duke i kuptuar shkaqet kryesore, ju mund të ndërmerrni hapa konkret në përmirësimin e këtij problemi. Disa prej shkaqeve që mund të shkaktojnë impotencën seksuale te...

Bota 20.06.19 | 15:06

Për këto fotografi të Donaldit e Melanias po flet tërë bota, shkaku është interesant

Qëkur është zgjedhur president i ShBA-ve, pëshpëritet për marrëdhëniet ndërmjet Donald Trumpit e bashkëshortes së tij Melania. Çifti gati kurrë në publik nuk këmben butësi dhe i shmangte kontatit fizik. Sidomos Melania ka qenë e ftohtë thuaja në të gjitha fotografitë, në të cilat...

Maqedoni 20.06.19 | 15:04

CAROVSKA: Sistemi pensional është stabil

Sistemi pensional në vend është stabil dhe për herë të parë pas shumë viteve u paguan pensionet pa huazime, theksoi sot ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Milla Carovska, e cila mori pjesë në punën e takimit të 11-të të drejtorëve të fondeve pensionale  të shteteve të ish RSFJ-së,...

Shkup 20.06.19 | 15:01

Prindërit në protesta, nuk do të ketë provim pranues për nxënësit në gjimnazin “Orce Nikollov”

Në gjimnazin “Orce Nikollov” nuk do të ketë test pranues, ose test kualifikues për përzgjedhjen e nxënësve, për shkak të tejkalimit të kandidatëve për regjistrim në vitin e parë. Gjithë semi-maturantët me sukses 5.O në shkollën fillore që kanë konkurruar në afatin e parë të...

Estradë 20.06.19 | 14:56

Kendall Jenner kopjon hapur Arbenita Ismajlin

Modelja e njohur Arbenita Ismajli u bë shumë e famshme për publikun që pas lidhjes me reperin Fero. Ajo ka tërhequr vëmendjen me pamjen e saj dhe shpesh herë është krahasuar me supermodelen e famshme Kendall Jenner. Së fundmi, nëpërmjet disa postimeve Arbenita ka zbuluar që jo vetëm ajo...

Ballkan 20.06.19 | 14:54

Pendarovski- Kara: Vazhdon miqësia e fortë dhe tradicionale mes Shkupit dhe Ankarasë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot e ka pranuar ambasadoren e Turqisë, Tulin Erkal Kara. Në takim, dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale mes RMV-së dhe Turqisë me çka kanë shprehur kënaqësi nga miqësia e fuqishme tradicionale...

Jetë 20.06.19 | 14:21

Nuk i pëlqen si vishet, babai i jep vajzës një mësim të mirë

Një baba, jo shumë i kënaqur me mënyrën se si vajza e tij vishet, ka zgjedhur një mënyrë interesante për t’i dhënë një mësim. Burri nga Florida nuk ishte i kënaqur me pantallonat e shkurtra të së bijës, kështu që zgjodhi një metodë jo shumë tradicionale për t’ia përcjellë...

Bota 20.06.19 | 14:04

Incident në shtëpinë publike me kukulla seksi

Rreth një vit më parë në Dortmund të Gjermanisë ka nisur punën shtëpia e parë publike me kukulla seksi. Në këtë bordello ka klientë të shumtë, të cilët preferojnë kukullat në vend të femrave reale. Megjithëse nuk janë të vërteta çmimi i tyre nuk është është edhe i lirë,...

Jetë 20.06.19 | 13:59

Pasi ta lexoni këtë, kurrë më nuk do ta mbani kuletën në xhepin mbrapa

Kuleta në xhepin e pasmë krijon një çrregullim të legenit dhe të ijëve. Kur uleni mbi kuletën tuaj krijon një asimetri dhe çrregullim që shtrembëron legenin Kjo mund të shkaktojë disa çrregullime në trup, përfshirë këtu dhimbje të përkohshme, axhitacion të nervit të pasmë që...

Estradë 20.06.19 | 13:56

Sunny Hill prezanton artisten e parë, sjell në Prishtinë këngëtaren shqiptare me famë botërore

Këtë edicion festivali Sunny Hill duket se do të vazhdojë traditën duke sjellë për të performuar artistë shqiptarë po që bëjnë famë nëpër vende të ndryshme të botës. E radha i erdhi edhe artistes me emrin Njozma, emri i të cilës po përflitet shumë në këto muajt e fundit. Njomza...

Maqedoni 20.06.19 | 13:51

Maqedoni, nga 1 janari 2020 të gjitha barnatoret do të mund të hynë në rrjetin e Ministrisë së Shëndetësisë

Nga 1 janari të vitit 2020 të gjitha barnatoret do të mund të hyn në rrjetin e farmacive në Ministrinë e Shëndetësisë dhe me këtë të nënshkruajnë marrëveshje me Fondin për Shëndetësi të Sigurimit, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. “Me këtë 20 përqind e numrit...

Maqedoni 20.06.19 | 13:46

Të fundit nga Qeveria: Për raste urgjente mjekësore tani do të përdoren dhe helikopterë

Zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha sot në një pres konferencë, njoftoi për ndryshimet e fundit në Qeveri. Ai tha se pritet që në fillimin e javës së ardhshme, Kuvendi të miratojë Propozimin për rekonstruimin e paralajmëruar të Qeverisë, përcjellë Zhurnal. Siç deklaroi Hoxha, ndryshiemt...

Maqedoni 20.06.19 | 13:09

Sead Koçan më 17 korrik do të bëhet “banori” më i ri i burgut të Idrizovës

Më 17 korrik biznesmeni Sead Koçan duhet vullnetarisht të paraqitet në burgun e “Idrizovës”, ku duhet të vuajë dënimin me burg prej 4 viteve dhe tetë muajve, dënim që e mori në rastin “Trust”, informon Zhurnal. Nga Gjykata Penale informojnë se i dënuari ka pranuar akt-udhëzimin...

Jetë 20.06.19 | 12:53

Bukuroshja që ndau nga gruaja Marco Verratin (FOTO)

Marco Verrati duket se i ka dhënë fund martesës me partneren e tij të hershme, Laura Zazzara, me të cilën ka dy djem, Tommason dhe Andrean. Sipas medieve rozë, mesfushori italian i PSG-së, ka rënë kokë e këmbë në dashuri me modelen kamariere, Jessica Aidi. Ata janë njohur në një restorant...

Maqedoni 20.06.19 | 12:50

Grupi i pavarur nga VMRO-DPMNE-ja kërkon vende të garantuara për deputet nga etnitë nën 20 për qind

Tetë deputetët e pavarur nga VMRO-DPMNE-ja të cilët u larguan nga partia më e madhe opozitare kërkojnë vende të garantuara për deputet të cilët i përkasin bashkësive etnike nën 20 për qind. Kërkesat e tyre grupi i pavarur i adreson në kuadër të debatit para hapjes së Kodit Zgjedhor...

Jetë 20.06.19 | 12:43

Shenjat që ju tregojnë se keni urgjentisht nevojë për vitamina

Dihet se një dietë e balancuar ushqimore ka shumë efekte pozitive për shëndetin tonë. Në anën tjetër mungesa e konsumimit të ushqimeve që përmbajnë vitamina, mund të shkaktojnë simptoma të padëshiruara. Disa nga shenjat që tregojnë se ju keni nevojë për vitamina janë: Rënia e...

Jetë 20.06.19 | 12:30

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë. Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe mendjen e mprehtë. Por kjo nuk do të thotë se mund ta ekzagjeroni. E rëndësishme është të mbani mend se rekomandohen 14 njësi...

Skena 20.06.19 | 12:26

Kjo modele fiton 900,000 euro nga fotot në Instagram

Shumë të rinj në vitin 2019 ndjejnë sikur po punojnë shumë dhe nuk po paguhen. Megjithatë, ka disa njerëz që po fitojnë shuma të mëdha parash nga një lloj pune, që deri kohët e fundit nuk ka ekzistuar. Abigail Ratchford është shembulli më i mirë – e cila fiton 900,000 euro në...

Повеќе