Wednesday, 12 June 2019
Jetë 12.06.19 | 11:11

Të shohësh perëndimin e diellit është ilaç natyral

Të përqafuar buzë detit, apo të relaksuar në mal, apo dhe në katet më të larta të një ndërtese të qytetit, perëndimi përfaqëson një nga momentet më të pritura të verës, të lidhura me relaksin dhe vetë idenë e pushimeve. I aftë të tregojë fuqinë e natyrës, perëndimi është...

Sport 12.06.19 | 11:06

Vajza nga Shkupi në lidhje me Ronaldinjon: Me para blihet edhe shëndeti edhe fati?!

Për më shumë se pesë vite jeton dhe punon në Dubai. Bëhet fjalë për vajzën që është e përzier për nga kombësia, gjysmë maqedonase, gjysmë bullgare. Pra është Dragana Spasovska. Ajo ditëve të fundit ka qëndruar në Shkup ku për emisionin Backstage ka folur për jetën e saj. Ajo...

Jetë 12.06.19 | 10:59

Deri në vitin 2030, 22 milionë njerëz do të arrijnë t’i mbijetojnë kancerit!

Sipas një hulumtimi nga disa ekspertë, deri në vitin 2030, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 22.1 milionë njerëz do të arrijnë t’i mbijetojnë kancerit, raporton Dailymail.. Sipas disa hulumtimeve të bëra nga Shoqata Amerikane për Kancer, merita për këto rezultate është tek avancimet...

Jetë 12.06.19 | 10:58

A ndiheni të etur edhe pse vazhdimisht pini ujë? Ja arsyet

Etja është një mënyrë e trupit për të treguar, që uji në organizëm po ju mbaron. Është shumë normale të ndiheni të etur sidomos kur është moti i nxehtë apo keni ushtruar ndonjë aktivitet fizik. Mirëpo nëse vazhdoni të keni nevojë për ujë vazhdimisht edhe pse keni pirë mjaftueshëm,...

Maqedoni 12.06.19 | 10:51

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat me BE-në, so do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Gjermani. Zaev pret...

Maqedoni 12.06.19 | 10:47

Çfarë do të ndodhë sot me rastin “TALIR”?!

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Talir” të PSP-së që ka të bëjë me financimin joligjor të partisë VMRO-DPMNE. Seanca e kaluar ishte shtyrë për shkak të mungesës së të akuzuarit Leko Ristoski. Gjykata poashtu nga ana e mbrojtësit Donço Nakov...

Maqedoni 12.06.19 | 09:47

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë takime të ndara dypalëshe me kryetarin e Këshillit Evropian, Donlad...

Maqedoni 12.06.19 | 09:00

Misioni i OSBE-së në Shkup sot do ta prezantojë raportin e dytë për aktivitetet dhe lëndët nën kompetencë të Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Raporti është rezultat i ndjekjes së procedurave gjyqësore në lëndët e PSP-së, nga ana e Misionit të OSBE-së. Në prezantim do të mbanë fjalim prokurorja Katica Janeva dhe ambasadori Klemense Koj – shef i Misionit të OSBE-së në Shkup.

Misioni i OSBE-së në Shkup sot do ta prezantojë raportin e dytë për aktivitetet dhe lëndët nën kompetencë të Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Raporti është rezultat i ndjekjes së procedurave gjyqësore në lëndët e PSP-së, nga ana e Misionit të OSBE-së. Në prezantim do të mbanë...

Muzikë 12.06.19 | 08:49

Enca me foto seksi nga shtrati: Zemër t’bon keq ty dashnia

Enca Haxhia ka ‘dridhur’ rrjetin me foton e fundit. Enca Haxhia ka postuar edhe një fotografi provokuese në llogarinë e saj në Instagram. Këngëtarja u shfaq me një fustan të shkurtër e shumë të ngushtë, në të cilin kishte vënë në plan të parë gjoksin bombastik. Poshtë fotografisë...

Maqedoni 12.06.19 | 07:55

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24...

Maqedoni 12.06.19 | 00:00

Maqedoni, nga muaji i ardhshëm do të mund të vaksinoni fëmijët kundër pneumokokut dhe virusit Rota

Në seancën e sotme të qeverisë u pranuar informacion mbi progresin e aktiviteteve në zbatimin e planit të veprimit për futjen e vaksinimit për mbrojtje nga pneumokokët dhe virusi Rota. “Gjatë këtij muaji, 90.000 doza të të dyja vaksinave do të shpërndahen në shërbimet e imunizimit....