Thursday, 23 May 2019
Bota 23.05.19 | 11:55

Çifti kthehen nga spitali pas lindjes, harrojnë foshnjën në taksi

Momente të tmerrshme paniku për një çift të ri gjerman në Hamburg, të cilët harruan foshnjën e sapolindur në taksi, teksa po ktheheshin nga spitali për në shtëpi. Është ky njoftimi që bën policia, me anë të një postimi në Facebook. Tentativat për të ndaluar mjetin kur kuptuan...

Maqedoni 23.05.19 | 11:53

Bujar Osmani: Emërimi i Erold Musliut e ka shqetësuar BDI-në (VIDEO)

Zv. Kryeministri Bujar Osmani në lidhje me emërimin e Erolld Musliut në krye të Agjencisë për zbulim ka deklaruar: “Vendimi i djeshëm i presidentit na ka shqetësuar të gjithëve. Mendojmë se ka qenë një vendim që është marrë nga mungesa e informacionit”, deklaroi Osmani. Osmani ka...

Maqedoni 23.05.19 | 09:42

Ulet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

Niveli i ujit pothuajse në të gjithë lumenjtë e vendit janë në nivelin më të ulët nga mesatarja për muajin maj, tregojnë të dhënat matëse të bëra nga Enti për Punë Hidrometeorologjike. Përjashtim bën lumi “Crna Reka” në vendin matës tek Novaci ku niveli i ujit është më i...

Maqedoni 23.05.19 | 09:39

Ministri Arbër Ademi: Vendimet në arsim duhet të merren në bazë të analizave të thella dhe jo perceptimeve

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi ishte nikoqir në debatin e hapur “Vizioni i qartë për arsim cilësor” që u organizua në bashkëpunim me Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe UNICEF-it. Ky debat vjen pas një angazhimi thuajse një vjeçarë të ministrisë të...

Kronika e zezë 23.05.19 | 08:40

Aksident i rëndë trafiku në afërsi të Prilepit (VIDEO)

Një aksident i rëndë trafiku është regjistruar sot në rrugët e Maqedonisë. Konkretisht bëhet fjalë për rrugën në afërsi të Prilepit, me ç`rast një furgon është përplasur me një kamion dhe si pasojë të dy automjetet janë rrokullisur. Nuk ka informata për të lënduar ose viktima.

Maqedoni 23.05.19 | 07:43

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut në disa vende, si dhe do të fryjë erë e përforcuar. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval...