Tuesday, 21 May 2019
Maqedoni 21.05.19 | 22:52

Talat Xhaferi humb lojën “Bzzzz” (VIDEO)

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia show”, ishte mysafirë Talat Xhaferi kryetar i parlamentit të Maqedonisë Veriore. Ndër të tjera ai luajti edhe lojen “Bzz” me moderatorin Ndiqeni promon e emisionit: 

Maqedoni 21.05.19 | 22:00

Ministri i MPB-së Spasovski në iftar në Florens – Zhelinë (FOTO)

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, sot ka qenë në iftar në restorant  Florens – Zhelinë. Siç shihet Spasovski është i shoqëruar  nga ministri i Bujqësisë Ljupço Nikolovski, pronari i kompanisë Vezë Sharri, Arben Abdurahamni dhe  ish kryetarit të komunës së...

Lajme 21.05.19 | 19:43

Taramelja i famshëm ‘bombardon’ Aurela Gaçen: Unë do transferohem në Tiranë. Po ti u mërzite kur ike nga…? (VIDEO)

Diva e muzikës shqiptare Aurela Gaçe ka qenë e ftuara e dytë mbrëmjen e kësaj të hëne në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Aurela u është përgjigjur pyetjeve të fëmijëve, të cilët kanë bërë që këngëtarja të tregojë disa nga “sekretet e saj”. A ke ndonjë...

Maqedoni 21.05.19 | 19:00

Zaev- Ahmeti: Së pari bisedime brendapartiake, pastaj në nivel liderësh për forcimin e kapaciteteve kadrovike

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti kanë realizuar sot takim me çka kanë filluar bisedimet për detektimin e disa dobësive tek një pjesë e funksionarëve të pushtetit ekzekutiv. Në takim, siç bëjnë të ditur nga...

Shkup 21.05.19 | 18:35

E sjellin një Elefant në Kopshtin Zoologjik në Shkup, shtrejntohet bileta, Drejtori: Elefanti ha shumë

Bileta hyrëse për në kopshtin zoologjik do të shtrenjtohet për 30 denarë,  në vend të 50 tani do të paguani 80 denarë për person, përveç fëmijëve deri në moshën 3 vjet të cilët mund të hyjnë falas. Ky vendim u miratua në seancën e Këshillit të qytetit të Shkupit që u shoqërua...

Jetë 21.05.19 | 12:25

Ja sa duhet të jetë shtypja e gjakut në bazë të moshës që keni

Shumë hulumtime dhe debate janë kryer rreth temës së shtypjes së gjakut. Për të qenë të shëndetshëm, kontrollimi i shtypjes së gjakut është më se i domosdoshëm, pasi që shtypja e gjakut e ka aftësinë të shkaktojë vdekjen e një personi. Çfarë është shtypja e gjakut? Në terma...

Estradë 21.05.19 | 12:22

Ami e mahnitshme në fotot e fundit, por komenti i Ermalit rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve

Moderatorja, biznesmenia, Amarda Toska është padyshim një nga personazhet më të dashur për publikun shqiptar e ndër më të ndjekurat në rrjete sociale. Ami poston shpesh foto si nga biznesi, koleksionet më të reja të fustaneve në “Ami Event”, por edhe foto familjare, me Ermalin e fëmijët. Ditën...

Maqedoni 21.05.19 | 12:20

Sot pasdite takim Zaev-Ahmeti, diskutojnë për ndryshimet në qeveri

Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, sot pasdite në orën 16:00 do të kenë takim në hapësirat e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. Zaev sot para gazetarëve tha se tema kryesore e takimit do të jetë rikonstruimi i kabinetit qeveritar. “Edhe pse simbolika erdhi nga fjala...

Jetë 21.05.19 | 12:16

Kjo i ndodh trupit tuaj nëse hani një kastravec në ditë

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj. Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni një të tillë në ditë. Hidratim shtesë Është i njohur për sasinë e lartë të përqindjes së...

Jetë 21.05.19 | 12:11

Kur xhelozia shndërrohet në një sëmundje

Në rastet më të rënda, xhelozia mund të degjenerojë edhe në sëmundje. Nëse e gjeni veten në një nga shqetësimet e mëposhtme, ju sugjerojmë t’i drejtoheni një psikologu për ta përballuar me sukses situatën. Sindroma e Mairet Kush ka këtë sindromë nuk shqetësohet për pabesinë...

Jetë 21.05.19 | 12:06

Pse ora është e ndarë në 60 minuta dhe pse minutat janë të ndarë në 60 sekonda?

Të parët që e organizuan kohën në këtë mënyrë që është dhe sot kanë qenë babilonasit. Falë tyre viti ishte ndarë në 12 muaj sipas 12 fazave hënore dhe ishte logjike që dita dhe nata të ndaheshin secila në 12 orë duke korresponduar me të 12 fazat e vitit. Presupozohet se kanë qenë...

Kronika e zezë 21.05.19 | 11:57

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Kërçovë-Ohër, një i vdekur

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 13:50 në autostradën Ohër-Kërçovë në fshatin Dobrenoec ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku mes makinës “Suzuki Maruti” me targa të Kërçovës, të drejtuar nga J.S. (58) nga fshati Lavçani i dhe makinës Volkswagen Passat me targa të Kërçovës,...

Maqedoni 21.05.19 | 11:54

NATO fillon fluturimet mbi Maqedoni

Me dy fluturime në hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në mëngjes prej orës 7:30 deri në orën 9:30 do të bëhet fluturimi i parë provues për nevojat e misionit të NATO-s “Air Policing” (ruajtja e hapësirës ajrore). Fluturimin do ta kryejnë forcat e...

Bota 21.05.19 | 11:53

Miliarderi shlyen kreditë e studentëve, dhuron 40 milionë dollarë

ë paktën 400 nxënës në kolegjet në Georgia kanë marrë dhuratën e ëndrrave. Miliarderi Robert Frederick Smith vendosi të paguajë kreditë studentore për arsimimin e këtyre të rinjve. Ai bëri lajmërimin gjatë fjalimit të tij në Institutin Morehouse College në Atlanta. Ai i tronditi...

Maqedoni 21.05.19 | 10:00

VMRO-DPMNE: LSDM-ja vazhdimisht godet nëpër xhepin e qytetarëve me rritjen e çmimit të naftës

Qytetarët gjithnjë e më shumë po varfërohen, ndërsa karteli kriminel rreth Zaevit i rritë tarifat, pasurohet me paratë e popullit. Gjysmë milionë qytetarë të Maqedonisë jetojnë nën pragun e varfërisë, ndërsa Zaev dhe kompania e kanë rritur vlerën e akcizës dhe tani çmimet e derivateve...

Lajme 21.05.19 | 00:05

Këto foto tregojnë çfarë trashaluqe është Enca

Ajo lansoi gjatë vikendit këngën me këngëtarin e tallavasë, Muharrem Ahmeti, “Hajde”. Por, Enca duket se ka probleme serioze me trashësi Lajmet për të qenit në peshë të këngëtares Enca Haxhiu nuk janë ndonjë risi. Këngëtarja që nga fillimi është thënë se ka forma të kolme,...