Wednesday, 15 May 2019
Maqedoni 15.05.19 | 11:33

Anulohet sërish seanca gjyqësore kur merr pjesë PSP-ja

Në Gjykatën Penale sot përsëri është anuluar seanca gjyqësore e Prokurorisë Speciale Publike. Gjykimi për lëndën “Dhuna në Qendër” që duhej të mbahet në orën 10:00 është anuluar për shkak të gjykimit për rastin “T.N.T” që është caktuar në të njëjtën kohë me “Dhunën...

Muzikë 15.05.19 | 11:29

Balada e Shyhrete Behlulit bëhet ‘remix’ që po pëlqehet nga të gjithë

Cricket vjen me një remix të radhës që po dëgjohet shumë. Cricket, producenti i njohur i shumë këngëve hite shqipe, ka bërë një remix të një kënge shumë të dashur. Ai ka zgjedhur baladën e bukur të Shyhrete Behlulit, ‘Ende e dua’ dhe e ka shndërruar në një këngë me ritme moderne. Cricket...

Jetë 15.05.19 | 11:17

Këto janë arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhje ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi ndihmon muskujt, eshtrat dhe dhëmbët e shëndetshëm. Ajo është e nevojshme të rregullojë sasinë e kalciumit...

Kronika e zezë 15.05.19 | 11:15

Ja kush janë 5 viktimat në aksidentin e mbrëmshëm fatal në Shkup, MPB publikon inicialet

Pesë persona kanë humbur jetën në një aksident të tmerrshëm mbrëmë në bulevardin “Boris Trajkosvski”, pasi një makinë e tipit “Reno” është përplasur në një kamion të “Higjienës Komunale”. Siç bëjnë të ditur MPB-ja, gjatë orëve të hershme të mëngjesit, një makinë...

Bota 15.05.19 | 11:14

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton

Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij si “mustaqja”. Hesamoddin Ashena, këshilltari kryesor i Houssim...

Muzikë 15.05.19 | 10:16

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër, natën e dytë të këtij edicioni. Qipro, ishte shteti i parë që hapi...

Maqedoni 15.05.19 | 10:10

Zoran Zaev: Në dy javët e ardhshme, do të marrim vendime serioze

Siç e dini të shtunën u certifikua Presidenti i ri dhe të dielën u inaugurua, kanë kaluar vetëm disa ditë prej zgjedhjeve të fundit dhe gjatë pushimit kisha kohë të mendoj dhe të vlerësoj se çfarë duhet të bëjmë ne më tutje si qeveri. Dy javët e ardhshme do të merren vendime të...

Maqedoni 15.05.19 | 09:11

Prej sot, nga Shkupi deri në Beograd do të udhëtohet për 3 orë

Sot do të lëshohet aksi jugor i Korridorit 10 drejt Maqedonisë së veriut dhe Greqisë afër Grykës së Gërdelicës. Me hapjen e aksit afër Grykës së Gërdelicës, Serbia përmes Korridorit 10 tërësisht do të lidhet me 600 kilometra përgjatë autostradës nga kufiri i Maqedonisë së veriut...

Shkup 15.05.19 | 09:06

Një i porsalindur braktiset nga nëna, gjendet në trotuar në Fushtophanë

Një i porsalindur sot është lënë në mëshirë të fatit në trotuar në lagjen Fushë Tophanë. Dëshmitarët kanë njoftuar se foshnja ishte i porsalindur dhe i gjithi i mbuluar në gjak, atëherë kur e kishin hasur kalimtarët e rastit. Foshnja kishte qenë e zhveshur  dhe pa rroba. Foshnja...

Ekonomi 15.05.19 | 09:05

Rriten çmimet e cigareve në Maqedoni

Valë e re e çmimeve të cigareve në Maqedoni. Nga java e kaluar, një numër i madh i dyqaneve një pjesë të cigareve nga brendet e ndryshme po shiten më shtrenjtë për 5 deri 10 denarë. Informatën për shtrenjtimin e cigareve e kanë konfirmuar edhe disa tregtarë, ndërsa janë shtrenjtuar...

Maqedoni 15.05.19 | 08:18

Seanca të dy komisioneve kuvendare në Maqedoni

Në Kuvendin e Maqedonisë sot seanca do të mbajnë Komisioni për Çështje Ekonomike dhe Komisioni për Punë dhe Politikë Sociale. Në rend dite në Komisionin për Çështje Ekonomike është raporti vjetor i punës së Komisionit për Mbrojtje të Konkurrencës për vitin 2018. Ndërsa në seancën...

Kronika e zezë 15.05.19 | 07:19

Video e tmerrshme nga aksidenti ku humbën jetën pesë persona në Shkup (Video)

Gjatë mesnatës së djeshme në hyrje të lagjes Draçevë të Shkupit humbën jetën pesë persona në aksidentin e ndodhur mes një automjeti dhe një kamioni. Sipas informacioneve jozyrtare, në aksident ka humbur jetën një familje e tërë pesë anëtarëshe, ndërsa në mesin e të vdekurve ka...