Tuesday, 16 April 2019
Jetë 23:00

A humbni peshë nëse hani vetëm pemë dhe perime për 2 javë?

Frutat dhe perimet përmbajnë shumë pak kalori dhe janë të mbushura me vlera ushqyese esenciale, duke i bërë të nevojshme edhe për shëndetin e njeriut. Duke konsumuar këto vlera ushqyese me anë të ushqimeve të duhura, ne kontribuojmë në luftimin e sëmundjeve të zemrës, hipertensionit,...

Skena 22:57

Kjo është këngëtarja shqiptare që i ka 2 diploma bachelor dhe 1 master

Ajo qenka super e shkolluar dhe këtë na e tha vetëm tani! Këngëtarja e famshme Adelina Tahiri, u ka rrëfyer ndjekësve të saj se është e diplomuar në Universitet për herë të parë. Dikush nga fansat e pyeti në seksionin e pyetjeve përgjigjeve në Instagram se çfarë bagazhi akademik ka. Dhe...

Bota 22:44

Xhamia e shenjtë Al-Aqsa po digjej në të njëjtën kohë me katedralen në Paris (VIDEO)

Zjarri u përhap në ndërtesën e xhamisë së Al-Aqsa në Jerusalem të hënën, vetëm disa çaste pasi flakët e shkatërruan katedralen e Notre Dame të Parisit. Tym dhe zjarr u pa duke dalë nga çatia e dhomës së lutjeve e quajtur Marëani, gjithashtu e njohur edhe si Salla e Solomonit, e cila...

Maqedoni 22:30

Mickoski: Jemi kundër përmbajtjes së marrëveshjes së Prespës

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në emisioni “Click Plus” tha se teza është e gabuar se ne jemi kundër marrëveshjes, ne jemi kundër përmbajtjes marrëveshjes së Prespës. Ai tha se kjo është për shkak se dikush është distancuar nga identiteti maqedonas. Ai tha se kam të drejtë...

Maqedoni 20:52

LSDM: Nuk ekziston aplikacion që i grumbullon të dhënat personale të qytetarëve

Nga partia në pushtet thonë se nuk është e vërtetë se ekziston një aplikacion “Syri i madh”, siç akuzojnë rrejshëm nga OBRM-PDUKM, as se është thyer procesi zgjedhor apo të drejtat personale të qytetarëve janë shkelur, të paktën se ligjet janë shkelur “Gënjeshtra e OBRM-PDUKM-së...

Maqedoni 20:20

Siljanovska: Pa demokraci nuk ka BE dhe NATO

Kandidatja për presidente e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit, Gordana Siljanovska Davkova sonte në mitingun në komunën e Aerodromit kërkoi mbështetje për funksionin e presidentit, duke e theksuar rëndësinë e demokracisë në shoqëri pa të cilën, siç tha, nuk ka as BE, as NATO. “Kuvendi...

Maqedoni 16:45

Reka nga Manastiri: Më votoni që të ndaloj eksodin

Kandidati për President, Blerim Reka, gjatë ditës së djeshme zhvilloi fushatën në Manastir, në Cërnilishtë dhe Zhitoshë. Nga qyteti i muzeut të alfabetit shqip, Reka tha se qytet është i zbrazur, por nga ata që kanë mbetur kërkoi që në mënyrë masive të më votojnë, sepse me rëndësi...

Sport 15:27

Granit Xhaka e sakrifikon Europa Leaguen për Top 4 në Premierligë

Futbollisti kosovar i kushton më shumë rëndësi përfundimit të sezonit në Premierligë në Top 4 sesa triumfit në Europa League, i cili po ashtu do t’ia siguronte Arsenalit pjesëmarrjen në Champions League sezonin e ardhshëm. Granit Xhaka është i gatshëm ta sakrifikojë suksesin në Europa...

Shkup 15:24

Zbulohet shuma e parave që janë marrë nga grabitja e bankës në Çair të Shkupit

Në vjedhjen që ndodhi dhe në filialën e NLB Bankës në Çair janë vjedhur 150 mijë euro. Nga banka njoftojnë se tre të lënduarit janë në gjendje të mirë dhe janë lëshuar për kurim shtëpiak. “Në grabitjen e djeshme që ka ndodhur në orën 10:36 në filialën e NLB Bankës në Çair,...

Bota 13:56

Bota po kërkon babain dhe vajzën që dje po loznin para Notre Dame

Një lutje për të gjetur dy njerëz të fotografuar para katedrales Notre Dame disa minuta para se të vërshohej nga zjarri, ka marrë dhenë në mediat sociale. Momente të ngrohta dhe plot lumturi, të një babai me vajzën e tij duke lozur pranë katedrales historike në Paris, figurojnë në fotografi. Turistja...

Maqedoni 13:53

Shi gjatë pasdites në Maqedoni

Moti gjatë pasdites do të jetë me vranësira ku do të ketë edhe reshje të shiut, vetëtime dhe erë të forcuar. Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, është e mundshme të ketë edhe breshër në jug të vendit. Temperatura do të jetë në intervalin nga 14 deri 20 gradë...

Maqedoni 13:48

Maqedonia e vetme: Ivanov të mos frikësohet nga kërcënimet e Zaevit dhe Ahmetit dhe t’i amnistojnë mbrojtësit e Kushtetutës

Nëpërmjet një njoftimi të partisë pro-ruse thuhet se “Maqedonia e vetme, populli maqedonase dhe pjesa më e madhe e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë me padurim presin ta dëgjojnë lajmin e gëzueshëm nga Ivanov për amnistimin e mbrojtësve të Kushtetutës që janë të dënuar për...

Bota 13:45

Biznesmeni francez dhuron 200 milionë euro për riparimin e “Notre Damet”

Pak pasi presidenti francez Emmanuel Macron u zotua se do të hapë fondet për të mbledhur ndihma për riparimin e katedrales “Notre Dame” në Paris që u dogj të hënën në mbrëmje, ka nisur mbledhja e miliona eurove për këtë qëllim. Së fundmi, familja e biznesmenit Bernard Arnault dhe...

Maqedoni 12:14

Ciprasi: Për 10 vjet madje edhe ato që nuk janë dakorduar do ta kuptojnë rëndësinë e Marrëveshjes së Prespës

Madje edhe ato që tani me qëllim të mirë e kundërshtojnë, për 10 vjet apo më pak do ta kuptojnë rëndësinë e Marrëveshjes së Prespës për Greqinë, tha kryeministri grek, Aleksis Cipras në një intervistë për televizionin grek “Antena”. “Konstatinos Micotakis ka thënë se për...

Maqedoni 12:13

Pendarovski në Gostivar, Siljanovska në Aerodrom dhe Gazi Babë

Kandidatët për president të shtetit edhe sot në suaza të fushatës do t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore në takimet dhe tubimet me qytetarët. Në ditën e 16-të të fushatës, kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit, Gordana Siljanovska Davkova do të mbajë tubime në komunat...

Maqedoni 12:09

Shpallet epidemia e fruthit në Maqedoni

“Komisioni për sëmundje infektive solli vendim të shpallet epidemia e fruthit në territorin e gjithë vendit”, deklaroi mjeku Vlladimir Mikiq nga Instituti për shëndet publik. Ai theksoi se shpallja e epidemisë ka për qëllim të zbatohen disa masa shtesë për t’u parandaluar zgjerimi...

Lajme 12:07

Messi, i jashtëzakonshëm në gjuajtje të lira edhe kundër një roboti gjigant

Lionel Messi e ka dëshmuar vazhdimisht gjatë këtij sezoni se është njëri ndër më të mirët në botë kur vjen puna te shënimi i golave nga gjuajtjet e lira. Që nga sezoni 2011/12, 32-vjeçari Lionel Messi ka shënuar më shumë gola nga gjuajtjet e lira se cilido klub tjetër nga ligat evropiane,...

Estradë 12:00

E zhveshur në hotel, prezantuesja shqiptare ngrit këmbët

Di gjithmonë si të provokojë. Prezantuesja shqiptare Roza Lati ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet pothuajse e zhveshur në hotel, duke vënë në pah linjat seksi. Duke e ngritur njërën këmbë, ajo kishte vënë në pah tatuazhin e madh që e ka bërë. Duke qenë në një gjendje...

Film 11:54

Sa paguhen aktorët e “Game of Thrones”, zbulohen rrogat

“Game of Thrones” është në hapat e fundit drejt finishit dhe ka ndryshuar shumë që nga debutimi në vitin 2011. Aktorët, shumë prej të cilëve ende të mitur në fillime, janë rritur bashkë me serialin. Dhe ashtu sikurse janë shprehur vetë protagonistët, askush nuk e priste një sukses...

Ballkan 11:45

Shqiptari i akuzuar për vrasjen e studentes greke thyen heshtjen nga burgu

Shqiptari Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes greke Eleni Topaludhi në Rodos ka thyer heshtjen nga qelitë e burgut. I pyetur nga mediat greke se cili është qëndrimi i tij lidhur me këtë ngjarje, pasi miku i tij grek, 21 vjeçari Manolis Koukouras deklaron se 19-vjeçari është...

Повеќе