Friday, 11 January 2019
Muzikë 19:03

Krejtësisht transparente, Enca ju zbulon pjesët e saj më intime

‘Pse më doni’ shkruan këngëtaraj në postimin e aj më të fundit, ku sërish provokon pa pasur komplekse. Enca haxhiu ka veshur sërish badyn e saj mjaft sensuale por dhe transparente njëkohësisht. Menjëherë kanë vërshuar komentet ndaj këtë i postimi ku dalin ne pah pjesët e saj...

Maqedoni 18:58

Miratohen ndryshimet kushtetuese, 81 deputetë votuan “për”

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot me shumicë prej dy të tretave kanë miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat kanë dalur sipas marrëveshjes me Greqinë. Ndryshimet kushtetuese në fazën përfundimtare u mbështetën nga 81 deputetë, aq edhe sa ishin të pranishëm në sallë. Deputetët...

Maqedoni 18:55

Miratohet amendamenti për Preambulën e Kushtetutës

Kuvendi ka miratuar amendamentin e ndryshuar të Preambulës së Kushtetutës së Maqedonisë, e propozuar nga Aleanca për Shqiptarët. “Me këtë amendament do të përmirësohet Preambula e Kushtetutës. Fjalët ‘si dhe qytetarët që jetojnë në kufijtë e shtetit’ le përshtypje se ato janë...

Maqedoni 18:50

15-20 minuta na ndajnë nga e Veriut: Jemi dakorduar për një skenar, fillojmë

Çdo gjë është dakorduar, vetëm 15-20 minuta na najnë nga e Veriut – deputetët e LSDM-së marrin instruksione nga koordinatori i grupit Jovan Mitrevski se si të veprojnë me qëllim që të mos vonojë votimi për ndryshimin e Kushtetutës dhe emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë. ”...

Maqedoni 18:00

Gjykata e Apelit: Nuk ka amnisti për Ninxhan dhe Qosen

Gjykata e Apelit nuk i pranoi ankesat e Aleksandar Vasilevskit- Ninxha, Goranço Angellovskit- Qoseto, Mlladen Dodevskit, Nikolla Mitrevskit- Kolo dhe Oliver Popovskit. Ata u ankuan deri tek gjykata më e lartë pasi Penalja me mendim paraprak nga prokuroria nuk i amnistoi për hyrjen e dhunshme më...

Bota 16:03

Meka “pushtohet” nga karkalecat

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet. Videoja e shpërndarë në rrjetet sociale shfaq insektet që janë grumbulluar përreth Xhamisë së Madhe në Mekë, e cila pret çdo vit miliona pelegrinë...

Sport 16:00

Menaxherja jep lajm të rëndësishëm për Schumacherin

Menaxherja e familjes Schumacher jep detaje të rralla për legjendën e Formula 1. Michael Schumacher ka ende miq mjaft të mirë dhe mbetet shumë i afërt me familjen e tij, shkruan. Lajmin e ka bërë të ditur menaxherja e familjes së tij, Sabine Kehm, i cili ka folur rrallë për jetën e 50...

Maqedoni 15:56

Juncker: Shkupi dhe Athina ta bëjnë atë që historia kërkon prej tyre

Kryetari i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker, ju ka bërë thirrje Greqisë dhe Maqedonisë që ta përfundojnë procesin për emrin në afatet e caktuara. Duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencë për shtyp me presidentin e Rumanisë Klaus Johanis, Juncker tha se është i...

Jetë 15:46

Çfarë është steriliteti mashkullor, pse burrat e kanë të vështirë të flasin për të

Çfarë është steriliteti ? Papjelloria përcaktohet si paaftësi për të ngjizur një fëmijë pas një viti jete seksuale të pambrojtur. Papjellori nuk do të thotë që nuk do të kesh kurrë mundësi të bëhesh më fëmijë, por që për disa arsye, do e kesh më të vështirë se shumica....

Fun 15:42

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e keni tkurrur vëllimin e materies gri në tru, sipas një studimi të publikuar në revistën ‘Neurology’. Materia gri e trurit i mban shumicën e 100 miliardë...

Maqedoni 15:26

Lëvizja BESA është PËR ndryshimet kushtuese dhe anëtarësimin në NATO

Lëvizja Besa e Afrim Gashit mbështesin fuqishëm ndryshimet kushtetuese, nga kjo parti theksojnë se dy deputetët e tjerë të ardhur dikur nga një parti tjetër në Lëvizjen Besa duhet të apostrofohen me emra duke aluduar në Fadil Zendelin dhe Teuta Bilallin. Tash kur është aktual roli i deputetëve...

Maqedoni 15:23

Maqedoni, mund të shtyhet pushimi dimëror i nxënësve për shkak epidemisë së fruthit

Ministria e Arsimit dhe Shkencës e ndjek situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të gjendjes në terren do të vendosë për shtyrje eventuale të gjysmë vjetorit të dytë nga viti 2018/2019,...

Teknologji 15:11

Nëse keni iPhone, mos e hapni nëse ju thërret ky numër

Përdoruesit e Apple po marrin thirrje që në shikim të parë duket të jetë nga Apple – por kjo nuk është e vërtetë, pasi kjo thirrje është nga hakerët të cilët po tentojnë t’iu vjedhin njerëzve para. Si pjesë e sulmit, njerëzit do të marrin thirrje nga njerëz që paraqiten se...

Shëndet 15:07

Si të eliminoni venat me hudhra – Rezultat i shpejtë dhe do ju mahnisë

E dini se venat shfaqen në sajë të akumulimit të gjakut? Ka menyra si mund të eliminohen. Pervec ndërhyrjeve kirugjikale është e rëndësishme të dini se në mënyrë që ato të mos shfaqen sërish duhet të bëni ndryshime në stilin tuaj të jetës dhe të përdorni trajtime të ndryshme. Më...

Muzikë 15:00

Modelja serbe e klipit të Majk, bën vetëvrasje

Modelja serbe e quajtur Marija Çurçiç e cila është pjesë në klipin e reperit Majk, “Qikita” ka kryer vetëvrasje më 11 nëntor të 2018-ës. Pavarësisht se klipi i këngëtarit u publikua më 30 nëntor është e dukshme se, realizimi i tij është bërë muaj më parë, kur temperaturat...

Fun 14:54

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Luo Shanpeng nga Kina po cilësohet si hero, pasi punoi pandërprerë për 20 orë, që të shpëtonte pacientët që ishin në urgjencë. Imazhi mbresëlënës që është bërë viral, e tregon ekspertin e ortopedisë kirurgjike, duke fjetur mbi tavolinën e sallës së operimit, duke mbajtur dorën...

Maqedoni 13:20

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona

Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm të vaksinave të furnizuara. Lidhur me vaksinat komerciale, konform të dhënave nga...

Fun 13:14

Pse femrat tërhiqen nga burrat e martuar? Dilemë e madhe!

Ekzistojnë shumë arsye pse burrat mashtrojnë të dashurat dhe gratë e tyre dhe po aq shumë arsye pse dikush tërhiqet nga një burrë i martuar. Dilemë e madhe, që ende nuk ka një përgjigje të saktë. Mesa duket ekzistojnë disa arsye: 1. Gruaja e tij nuk do e marrë vesh dhe nuk do lëndohet Kjo...

Jetë 13:04

Thënie nga Leo Tolstoy për t’i eksploruar të gjitha aspektet e jetës

I njohur më së miri për dy kryeveprat e tij, “War and Peace” dhe “Anna Karenina”, Leo Tolstoy (emri i plotë: Lev Nikolayevich Tolstoy) ka qenë shkrimtar rus i cili njihet si një nga autorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. I lindur në vitin 1828, Leo Tolstoy kishte ardhur nga...

Maqedoni 13:00

Milloshoski: VMRO-DPMNE nuk është fajtore për kërkesat e Besës

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij OBRM-PDUKM nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit të jashtëm pason pas propozimit të ish-kryeministrit Ljubço Georgievski që...

Повеќе