Thursday, 26 April 2018 | Lajme: 21

Tag Archives: zgjedhje

1-995

‘Bisha’ nënujore ruse e aftë të shkaktojë cuname dhe të shkatërrojë qytete të tëra (VIDEO)

Rusia ka prezantuar një nëndetëse të re bërthamore, e cila është e aftë të shkaktojë cunam prej mbi 90 metrash të lartë, e aftë për të zhdukur qytetet bregdetare, thonë ekspertët. Ekzistenca e nëndetëses “dron”, që...
kazino

Qytetarët e pakënaqur me ligjin e ri për lojërat e fatit (VIDEO)

Propozim ligji i ri për lojëra të fatit, ka ngjallur reagime të ashpra nga qytetarët dhe sociologët. Këta të fundit kërkojnë ndryshime përmes të cilave lojërat e fatit të jenë sa më larg nxënësve dhe të rinjve dhe atë jo...
katemiddlettonnc-905x395-750x395

Gjinekologët japin shpjegimin: Si ka mundur Kate të ngrihet në këmbë menjëherë pas tre lindjeve

Dukesha e Kembrixhit solli në jetë trashëgimtarin e tretë të fronit mbretëror dhe në rrjetet sociale, nuk po flitet për asgjë tjetër veçse për Kate Middleton dhe të porsalindurin. Rreth orës së 11:00 Dukesha lindi në mënyrë...
auto_Knaceri-i-gjirit15245838741524583879-750x430

Kanceri i gjirit mund të parandalohet 90% me këtë vitaminë

Lidhja mes kësaj vitamine dhe parandalimit të kancerit është e madhe pasiqë disa njerëz i referohen kancerit të gjirit si problem i mungesës së vitaminave.  Nivelet modeste të vitaminës D mund të ulin rrezikun e kancerit për 77% Vitamina...
pasaporta

Nuk bëhesh shtetas i Maqedonisë pa njohur gjuhën maqedone

Rreth 2000 qytetarë kanë marrë përgjigje pozitive për shtetësinë e Maqedonisë gjatë tre viteve të fundit, ndërsa rreth 300 qytetarëve të tjerë u është refuzuar kërkesa për shtetësi. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së...
6-days-Mahmut-Orhan-versuri-lyrics.info_-720x340

Vjen klipi mahnitës i këngës “6 Days” nga Mahmut Orhan i xhiruar në Mardin, provincën unike shumë afër Sirisë

Një nga deejayt më të mirë botëror, Mahmut Orhan, ka publikuar videoklipin e tij më të ri. “6 Days” titullohet projekti i ri i artistit turk të muzikës elektronike, që është një remiks nga Colonel Bagshot dhe kënga e famshme...
shk-810x540-810x540

Vijojnë shumë ditë pushimi, ja lista

Dita e rradhës e cila është ditë jo pune është 1 maji dita e punëtorëve e më pas vijojnë edhe shumë ditë të tjera të pushimit nga ky muaj, transmeton Zhurnal.mk Ja lista: 1 maj e martë, dita e punëtorëve 24 maj e enjte Shën...
ramazan

Ramazani afër, në këtë orë do të jetë syfyri dhe iftari i parë

Çdo vit për muajin e shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por, ky muaj është shumë më tepër se thejsht agjërim. Agjërimi i këtij muaji në shumë ajete...
auto_Screenshot_41524236473-750x430

Nëse shini këtë numër në orën tuaj atëherë engjëjt kanë një mesazh për ju, ja çfarë thotë

Janë të shumta mënyrat se si engjëjt tanë mbrojtës përpiqen të vihen në komunikim me në për të na dhënë mesazhe të shumta. Zëri i tyre mund të fshihet në fjalët e një kënge në radio që transmetohet rastësisht, apo në...
x8d6b42f121711bd38e780e540111580b.jpeg.pagespeed.ic_._80EtCrdJd-1024x457

Shikoni ku gjendet qyteti me më pak stres në botë!

Ky është përfundimi i një studimi të Forumit Ekonomik Botëror, që e argumenton këtë gjetje me faktin se qytetet gjermane kanë hapësira të mëdha të gjelbra, një trafik shumë pak të ngarkuar, e mbi të gjitha nivele shumë të...