Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Tag Archives: zgjedhje

auto_facts-about-albania1529397919-750x430

Fakte interesante për Shqipërinë

Blogu i udhëtimeve Swedish Nomad ka renditur disa fakte interesante për Shqipërinë. Për të gjithë ata që dinë më pak për këtë vend, më poshtë gjeni disa detaje interesante. Shumë shqiptarë jetojnë jashtë vendit të tyre. Në...
1-383

Fitimet marramendëse të këngëtarëve nëpër dasma (VIDEO)

Jeni fejuar. Dëshironi që të martoheni dhe këtë ta bëni në ditën më të mirë. Atëherë nisni përgatitjet pothuajse një vit më parë, pasi që disa këngëtar që cilësohen si më të kërkuarit nuk do t’i arrini t’i gjeni...
DSC_0076

Osmani: Përvojat e negociatave me unionin evropian do ti ndajmë me miqt tanë më të afërt

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Prishtinë realizoi takim me Zëvendëskryeminstrin e Qeverisë së Kosovës – Enver Hoxhaj. Bashkëbiseduesit...
Screenshot_38-2

Miratohet propozim ligji për marrëveshjen e emrit

Gjithsej votuan 109 deputet, “pro” marrëveshjes votuan 69 dhe 40 ishin “kundër” për marrëveshjen e emrit të ri të Maqedonisë. Votimi i kësaj marrëveshje u përcoll me brohoritje nga ana e deputetëve të OBRM-PDUKM-së,...
presp_1529226565-2929797

Zgjidhet kontesti i emrit në mes Maqedonisë dhe Greqisë, deklarohen kryeministrat për Marrëveshjen(Foto)

Ka përfunduar me buzë në gaz dhe përqafime konflikti i ngrirë disa-vjeçar për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë. Sot, në një ceremoni të mbajtur në Prespë, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Dimitrov dhe Ministri...
134316826

Zaev: Le të jetë Prespa shteg drejt së ardhmes tonë evropiane

Guxuam, pasi që duam suksese, suksese të Maqedonisë. U përcaktuam për të ardhmen. Prandaj sot arritëm këtu. Le të jetë Prespa shteg drejt së ardhmes tonë evropiane, shkroi kryeministri Zaev në profilin e tij në Fejsbuk. Në përbërje...
auto_nxehte-bajrami-620x330-550x3001499890409-750x430

Sinoptikanët: Ngritje e temperaturave nga dita e enjte, Mjekët: Kujdes ushqimin dhe terapitë

Mot  jostabil, me shi dhe vrënësira të kopaskohëshme do të na shoqërojë edhe katër ditët në vijim informojnë sinoptikanët.Rreshjet e shiut ditët në vijim pritet të jenë të koncentruara më shumë në vendet malore ndërkaq...
35247724-823552684522167-6200424404384481280-n-650x358_1529068008-1982113

E konfirmon studimi, të gjitha pijet energjike kanë urinë dhe spermë demi

Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar plotësisht komponentët e pijeve tona energjike. Në prezantimin e tyre ata deklaruan se pijet energjike në përbërjen...
screenshot-12_1529057597-9933957

Erdhi momenti i shumëpritur, Besi dhe Ermali publikojnë këngën e tyre

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe Bes Kallaku kanë realizuar bashkëpunimin e tyre të parë. Tashëm kënga e ‘Daja’ është publikuar dhe të gjtihë fansat e tyre mund të shijojnë këtë produkt të ri muzikor. Në videoklip janë...
133782796

Urim nga kryetari i Kuvendit me rastin e Ramazan Bajramit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi i uroi besimtarët myslimanë me rastin e festës së sotme të Fitër Bajramit. “Uroj që kjo festë t’ju gjejë në shëndet të mirë, në mirëqenie në shtëpitë tuaja dhe harmoni...