Thursday, 13 December 2018 | Lajme: 22

Tag Archives: video

nora_1544686446-3310281

Video e rrallë e Nora Istrefit si 17-vjeçare

Nora Istrefi është një nga këngëtaret më të kërkuara të estradës. Përveç zërit, ajo njihet edhe për trupin e saj seksi. Së fundmi, është zbuluar një video e rrallë e një performance të saj të vitit 2003, kur Nora ishte...
qante-merkeli-qanin-delegat-t-emocione-p-r-lamtumir-n-e-zonj-s-s-hekurt-FxaxndVicTM-810x456-696x391

Me plot emocione dhe të qara largohet nga partia CDU Angela Merkel

1001 delegatë të partisë gjermane, CDU e kanë zgjedhur kryetaren e re, që do të jetë pasardhëse e Angela Merkel. Por, lamtumira për zonjën e fuqishme, Angela Merkel nuk ka qenë aq e lehtë. Me plot emocione, kancelarja gjermane i...
72311d2cad01415f63465fcc5eb389cf_L

Akuzohet për vrasjen e studentes greke, rrihet barbarisht në burg 19-vjeçari shqiptar (VIDEO +18)

Shqiptari 19 vjeçar i cili dyshohet se vrau studenten greke më 28 nëntor Eleni Topaloudi në Rodos është rrahur në burgun e Avlonës. Ndonëse  Aleksandër Luka ka dëshmuar se nuk e bëri ai por shoku grek i tij, të burgosurit e tjerë...
talat-xhaferi

Xhaferi: Ndryshimet Kushtetuese po hyjnë në fazën përfundimtare (VIDEO)

“Sa i përket implementimit të ndryshimeve kushtetuese, për tejkalim të dallimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit dhe me atë të hapet rruga drejt NATO-së, mund të them se jemi në fazën përfundimtare. Sot përmbyllet...
ivanov-1-750x430

Ivanov: Më shumë i besohet “Ninxhës” se sa Institucioneve

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka hedhur poshtë pohimet se natën e 27 prillit ka përgatitur shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Bashkëpunëtorët e tij të afërt Sinisha Aleksovski dhe Boris Josifovski, kanë dhënë deklaratë...
Sanja-Llukarevska

Llukarevska: Tatimi progresiv nuk ndikon në rritjen e evazionit fiskal

Gjatë edicionit të sotëm të emisionit “Magazina Ekonomike” Sanja Llukarevska, drejtoresha e DAP-it ka folur edhe për tatimin progresiv. Sipas Llukarevskës tatimi progresiv nuk do të ndikoj në rritjen e evazionit fiskal. Llukarevska...
ngrohje-750x430

Gjysma e Shkupit pa ngrohje qendrore

Për shkak të mungesës së ngrohjes qendrore nga ngrohtorja Shkup-Veri, katër shkolla fillore, tre çerdhe dhe shumë amvisëri në Komunën e Çairit mbeten pa ngrohje. Ndërsa mbetet pikëpyetje nëse deri nesër do të zgjidhet problemi...
rita-ora-1042900_1543845105-1229834

Rita me performancën më të mirë në pistën më seksi në botë

Rita Ora ka bërë një performancë të shkëlqyer në shoun e Victoria’s Secret. Mbrëmë është transmetuar spektakli i madh i Victoria’s Secret në të cilin kanë perfomuar edhe këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita...
flor

Flori befason të gjithë, sjell baladën e re (VIDEO)

Pak minuta pas performancës në ‘E diela Shqiptare’, kënga më e re e Flori Mumajesit është publikuar tashmë edhe në Youtube. Kantautori konkuron në ‘Kënga Magjike’ me ‘Plas’, një projekt i cili normalisht që mban tërësisht...
Deskoska-780x439

Ulen dyfish gjobat për automjetet e paregjistruara në Maqedoni (Video)

Me ndryshimet në Ligjin për kundërvajtje, dënimet për individët dhe për biznesmenët zvogëlohen më shumë se 50 për qind, por do të ketë edhe ulje të gjobave deri dhe më 75 për qind, njofton Telegrafi Maqedoni. Ndryshimet parashikojnë...