Saturday, 17 November 2018 | Lajme: 0

Tag Archives: turshi

domate

Si përgatiten domatet turshi

Përbërësit: 2.5 l ujë 2 gota sheqer 1.5 gotë krip 1 gotë uthull 5 kg domate 1 qese mbrojtës i venës karota dhe fletë dafine sipas dëshirës Përgatitja: Pastrojmë domatet ,i shpojmë dhe i lëmë në temperaturë të dhomës deri...