e Mërkurë, 13 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Tag Archives: top

leter-publik

Veteranët e UÇK-së letër publike Nishanit, Thaçit, Ramës e Mustafës, kërkojnë liri për Grupin e Kumanovës

Grupi i Veteranëve te UÇK përmes një letre drejtuar: Presidentit të Republikës të Shqipëris z.Bujar Nishani, Presidentit të Republikës të Kosovës z.Hashim Thaçi, Kryeministrit të Republikës të Shqipëris z.Edi Rama, Kryeministrit...
133789876

Osmani pret miratim të shpejtë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve

Qeveria në ditët në vijim do ta adresojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve si çështje e rëndësishme që është pjesë e Marrëveshjes së Ohrit, deklaroi sot zëvendëskryeministri Bujar Osmani. “Në ditët në vijim Qeveria...
moti

Deri të martën shumë nxehtë, pastaj shi i rrëmbyeshëm

Deri të martën nën ndikim të masës shumë të nxehtë ajrore do të mbisundojë mot i nxehtë me temperatura të cilat do të arrijnë edhe deri në 40 gradë në pjesët jugore. Veç më nga e marta pritet ndryshim i motit me të reshura...
133786614

Xhaferi i kënaqur nga puna në Kuvend, zgjedhjet lokale do t’i shpallë më 6 gusht

Jam i kënaqur nga ajo që është bërë deri më tani në Parlament dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, zgjedhjet lokale, do t’i shpallë më 6 gusht, u shpreh Talat Xhaferi në intervistë për MIA-n. “Krahas të gjitha...
133783416

Takim i partive shqiptare në Kuvend, BESA nuk merr pjesë

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot pasdite mbahet takimi i përfaqësuesve të partive të shqiptarëve, në të cilin, siç është paralajmëruar, bisedohet për pikat e Deklaratës së partive shqiptare. Në takim marrin pjesë...
besa

Lëvizja BESA nuk merr pjesë në takimin e thirrur nga Vesel Memedi

Lëvizja Besa nuk do të marrë pjesë në takimin e nënshkruesve të Deklaratës së partive politike shqiptare që do të mbahet në Parlament, sepse nga Lëvizja beson se partitë e tjera nuk i përmbahen asaj që u dakordua gjatë procesit...
takim-edi-rama-780x439

Nesër mbahet takimi i liderëve të partive politike parlamentare shqiptare në Maqedoni

RDK-ja e Vesel Memedit sot ka dërguar ftesë deri te partitë parlamentare shqiptare, nënshkruese të Deklaratës së përbashkët, që nesër të takohen në Kuvend për ta mbikëqyrur rrjedhën e zbatimit të Deklaratës. “Në përputhje...
mirsadi-begu-768x419

Kërcënojnë me luftë familjarët e dëshmorëve të Kumanovës! Të fala Ahmetit, Zaevit e Grubit!

Familjarët e të dëshmorëve të Kumanovës së bashku me familjarët e të burgosurve, përmes një reagimi dërguar Gazetës InfoPress, kanë kërcënuar Ali Ahmetin, Zoran Zaevin dhe Artan Grubin. Fmiljarët thonë se Ali Ahmeti i ka tradhtuar...
moti

Maqedonia sot në fazën e verdhë, temperatura deri 41 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Në orët e pasdites lokalisht do të ketë zhvillim të dobët të vranësirave jostabile të cilat do të përcillen me reshje afatshkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Temperatura...
aleanca

LR-PDSH nis procesin e bashkimit me RDK-në dhe UNITETIN në një subjekt të vetëm

Ditën e djeshme në Tetovë u mbajt Kuvendi i rregullt i LR-PDSH-së, ku u diskutua për situatën politike në vend, njofton kjo parti. Një nga pikat e rendit të ditës ishte edhe kërkesa e kuvendarëve për unifikim e subjekteve politike...