Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 0

Tag Archives: tetove

dhune

Përdhunohet një grua në Tetovë

Një tridhjetë e dyvjeçare nga Tetova dje ka denoncuar se më 9 korrik rreth orës 22:30 në Tetovë është sulmuar dhe është përdhunuar. Policia kumtoi se dje në orën 6:00, në Stacionin Policor Tetovë, një banore 32-vjeçare e qytetit...
zjarr

Digjet një shtëpi në Tetovë

Mbrëmë pas mesnate rreth orës 1 është djegur një shtëpi e pronarit me emrin Shaban në lagjën “Cetinsk” të Tetovës, intervenimi i shpejtë zjarrfiksëve kanë neutralizuar zjarrin me sukses që ai mos të përhapet edhe në shtëpi...
policia

Tetovë, sulmohen policët për të mos intervenuar në një rrahje

Dje pasdite në rrugën “Kiro Ristovski Drnc” në Tetovë, policia është ndaluar të intervenojë në një rrahje mes dy personave. Incidenti ka ndodhur dje pasdite në rrugën “Kiro Ristovski” në Tetovë, ku në rrahjen në mes A.J...
tetovaa

Dështoi protesta në Tetovë

Tetovarët sot në Tetovë nuk ju  përgjigjën  thirjeve në rrjetet sociale për të vazhduar protestën e djeshme, për shfaqjen e pakënaqësive për gjykimin e padrejtë të gjashtë të akuzuarve shqiptar në lidhje me aksionin “Monstra”. Protesta...
thike

Përleshje me thika në qendër të Tetovës

Një përleshje mes dy të rinjve ka ndodhur në qendrë të  Tetovës, transmeton Televizioni Koha. 19 vjeçari SH.R nga Tetova, ka denoncuar se të martën mbrëma rreth orës 22 e 30 minuta në qendrën Iliria në Tetovë fizikisht është...
arrestime

Dy shtetas kosovarë arrestohen në Bogovinë të Tetovës

Dy shtetas të Kosovës A.M (38) dhe J.B (63) janë kapur dhe arrestuar nga policia e Tetovës  si të dyshuar ku  dje rreth orës 09:50 minuta në afërsi të tregut të kafshëve në Bogovinë kanë kryer  e vjedhje tek personi  F.E (58)...
tulle

Tetovë, vëllau godet vëllan me tullë betoni në kokë

Një banor i fshatit Çellopek të Tetovës me tullë betoni ka goditur vëllaun e tij në kokë, pas një mosmarëveshje mes tyre. Sipas njoftimit nga MPB-Tetovë,  incidenti ka ndodhur  dje në shtëpinë e F.A (65), për arsye të panjohura...
dhune

Tetovari në lidhje jashtëmartesore rreh gruan

Një tetovar që ishte në lidhje jashtëmartesore, ka dhunuar një grua. Të shtunën mbrëma rreth orës 22.00, R.N 22 vjeçare nga fshati Grupçin i Tetovës ka denoncuar dhunë familjare, që e ka kryer burri jashtëmartesor F.B 25 vjeçar...
aksident22

Rrokulliset BMW në autostradën Tetovë – Shkup, tre gra të plagosura

Tre bashkëudhëtarë janë lënduar ndërsa shoferi i “BMW” -së, F.S.(25)  ka mbetur i palënduar pas aksidentit rrugor që sot rreth orës 14 ka ndodhur në autostradën Tetovë – Shkup, në aëfrsi të pagesës rrugore...
policijarepublika-mkd-

Një shkupjane rrihet në Tetovë

Mbrëmë rreth orës 21 në lokalin “Tigri” që ndodhet në tregun e gjelbërt në Tetovë 30 vjeçarja G.Sh nga fshati Bojanë i Shkupit, fizikisht është sulmuar nga 43 vjeçari B.B nga Tetova. “Pas një zënke të shkurtër rreth muzikës,...