Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Tag Archives: popullore

čupanje-obrva

Gjëja e vetme që nuk duhet të bësh sa herë që pastron vetullat

Mënyrat për të pastruar vetullat janë nga më të ndryshmet, por për të gjitha vajzat që janë mësuar të përdorin piskatoren, ka disa gabime që bëhen shpesh – ndër ta njëri është shumë i përdorur. Një pjesë e piskatoreve...
screenshot-26_1529528582-9595051

Marina Vjollca si kukull, për ku po përgatitet kështu

Pas përfundimit me sukses të spektaklit  ‘C’est la vie’, moderatorja Marina Vjollca i qëndroi larg ekranit. Gjatë kësaj kohe ajo ka shijuar pushimet si dhe është përfolur se po shtonte amiljen pas martesës së bujshme me reperin...
1_1529521360-5466450

Njihuni me superushqimet që ju mbrojnë nga rreziku i kancerit

Janë disa ushqime që janë të dobishme për organizmin dhe ndikojnë në mënyra të ndryshme mbi të.  Por, pavarësisht ndryshimeve, të gjithë kanë diçka të përbashkët: ndihmojnë për të zvogëluar rrezikun e kancerit. Më poshtë...
nm2_1529524002-4891051

Nicki i bën të fala Kimit, reklamon të pasmet bombastike

Përveç hiteve të saj të njëpasnjëshme, format mahnitëse i kanë dhuruar gjithashtu Nicki Minaj një karrierë të suksesshme. Reperja 35 vjeçare ka shfaqur edhe njëherë asetet e saj shpërthyese, sikur për t’i çuar një mesazh...
cifti-1-750x430

Përse shtiren femrat për orgazmën? Arsyet do ju çudisin…

Orgazma e femrës është diçka që edhe sot shkenca nuk e ka kuptuar plotësisht mënyrën si është shkaktuar dhe kushtet që çojnë në të. Deri më tani ka qenë e mundur që të analizohet plotësisht biotizmin individuale, por ende...
auto_screen-shot-2017-12-05-at-2-01-38-pm1529473976-750x430

Grimeri shqiptar zbulon produktet që përdor në fytyrën e Kim Kardashian

Derisa Kim Kardashian është një nga artistët më t ëkëruar kur është fjala për glam, Mario Dedivanoviç nuk ka mungesë të produkteve të bukura të cilësisë së lartë. Megjithatë ai zbuloj kohët e fundit se një nga produktet...
thikeee

Shqiptari në bashkëpunim me të dashurën therr me thikë nënën dhe babain, dorëzohen në polici

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në qytetin e Durrësit, aty ku një 25 vjeçar në bashkëpunim me të dashurën theri me thikë prindërit e moshuar. Mësohet se Hajri Neziri plagosi me thikë nënën e tij Hasije Neziri 64...
ushtari-695x430

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim të lartë gjestin human të Komandant Shaban Brahaj – TIGRI, Luftëtarit të UÇK-së pran Zonës Operative të Pashtrikut i cili publikisht...
1-418

Rusia alarmohet nga planet e Trumpit për forcën hapësinore

Rusia u shpreh e alarmuar nga zotimi i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, se do të ruajë dominimin e SHBA-së në hapësirë dhe se do të krijojë forcën hapësinore si degë të veçantë të ushtrisë. Zëdhënësja...
Shiret-Elezi-750x430

Zv.ministrja Elezi: Sigurohen mjete nga BERZH dhe BE për përkrahjen e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme

Sot u nënshkrua marrëveshja në mes BERZH dhe Ohridska Banka për përkrahjen e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme. Sipas marrëveshjes, ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme u ofrohen 10 milionë euro kredi për investime të reja. Këto...