Friday, 17 August 2018 | Lajme: 36

Tag Archives: popullore

vetura_1534245792-3129586

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (FOTO)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në posedim të makinës së po të njëjtës firmë. Toyota Tundra, model i vitit...
Venko-Filipce-750x430

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

VMRO DPMNE-ja opozitare kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtores së Klinikës së hematologjisë, Irina Panovska. Kjo e fundit, sipas VMRO-DPMNE-së, i ka ndarë kompanisë së të...
134406458

Heqja e bllokadës ruse pas hetimit fitosanitar në Maqedoni

Rusia do ta heq përkohësisht ndalesën për eksportin e frutave (pjeshkat) nga Maqedonia pasi të merr raport për hetimin e realizuar dhe masat fitosanitare. Raportin duhet ta përgatisin organet kompetente të vendit dhe e njëjta të pranohet...
134411283

Derdhja devizore nga turizmi këtë vit do të arrijë 24 miliardë denarë

Gjithsej 26,5 për qind derdhje më të madhe devizore realizoi turizmi në tremujorin e parë të këtij vitit për dallim nga periudha e njëjtë vitin e kaluar. Pritjet janë se viti 2018 do të përfundojë me derdhjen deri 24 miliardë...
helmim-780x439

ISHSSH: Ushqimi i helmuar, ka qenë shkak për infektimin e fëmijëve në FFM

Në pajtim me vlerësimet e Qendrës së Institucionit Shëndetësor Publik (QISHP) për shëndetësi publike Shkup, ushqimi nga objekti “Galla Kujna” e cila në dhomat e ngrënies së FFM-së e kanë konsumuar shtatë futbollist të moshës...
133958709

Rrëmbehet një shkupjane 23-vjeçare, ka ikur nga një automjet në rrugë drejt Velesit

Një kryerës i panjohur dje pasdite e ka rrëmbyer 23-vjeçaren Q.M. nga Shkupi dhe me dhunë e ka futur në automjetin e udhëtarëve me të cilin është nisur drejt Velesit. Në afërsi të liqenit “Mlladost”, ajo ka arritur...
vmro_1521553554-9113740

OBRM-PDUKM: Shfuqizimi i fluturimeve të lira, dëmton të rinjtë

Tomi Kepevski nga OBRM-PDUKM sot në konferencë për shtyp tha se pushteti po godet xhepin e të rinjve. Sipas tyre, shfuqizimi i biletave të lira është dëm i drejtpërdrejtë ndaj të rinjve. “LSDM premtoi kushte më të mira për të...
65810-cpvqephpsw-1502858892_1534489517-1382731

Kujdes: Komentet dhe fotografitë që i postoni në rrjete sociale mund t’ju lënë pa punë

Herën e ardhshme kur dëshironi të bëni një koment ofendues në Twitter apo Facebook, ose të publikoni një foto në gjendje të dehur, vetëm keni parasysh se punëdhënësit e ardhshëm janë duke shikuar – dhe kjo mund t’ju kushtojë...
v_1534501425-4910115

Zaimina më seksi se kurrë, kështu nuk e kishim parë

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari ka vetëm pak kohë që ka sjellë në jetë vogëlushen e saj Khloe. Por duket se shumë pak kohë i është dashur këngëtares për të rikthyer format e saj shpërthyese. Ajo ka publikuar në rrjete...
133914797

Në pjesën e paradites të “Titanikut” janë dëgjuar 46 biseda, vijon pauza

Në Gjykatën Penale është dhënë pauzë prej  një orë e gjysmë për lëndën “Titanik” për shkak të obligimeve të amësisë të ish-ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska. Në pjesën e paradites ishin...