Thursday, 13 December 2018 | Lajme: 5

Tag Archives: kosovë

133304929

Bajden në Kosovë

Zëvendëspresidenti amerikan  Xho Bajden mbërriti mbrëmjen e djeshme në Kosovë, ku u prit në Aeroportin e Prishtinës me ceremoni shtetërore nga presidenti Thaçi, i cili i uroi mirëseardhjen. Biden u takua sot me kryeministrin...
lajme-Arrestim_5_542365601

Babai e bën djalin për spital, gjendet edhe arma

Një ngjarje e rënd ka ndodhur në Gjilan, ku pas një mosmarrëveshje që kanë pasur babë e bir, ka plasur përleshja dhe konfrontimi fizik. Gjatë përleshjes i dyshuari (babai) i ka shkaktuar lëndim trupor djalit të tij, i cili ka kërkuar...
policia e kosoves

Kosovë: Nisin arrestimet për terrorizëm – deri tash tre në pranga

Policia  e Kosovës ka nisur me arrestime të persona të dyshuar për terrorizëm. Burime brenda policisë i kanë thënë Koha.net se në Han të Elezit janë arrestuar tre të dyshuar për terrorizëm, ndërsa një tjetër po kërkohet....
trmet11

Tërmet në rajonin e Pejës

Gjatë orëve të mbrëmjes rajonin e Pejës e ka goditur një tërmet prej 2.3 shkallë të Rihterit, njoftojnë mediat kosovare. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në rajonin e Pejës, afër Klinës dhe ka ndodhur rreth orës 22:38. Dridhjet...
15_04_2014_2990014_kuvendiksgjykata

Deputetët ‘super’ milionerë në parlamentin e Kosovës

Një pjesë e ish-deputetëve të legjislaturës së katërt të Kuvendit të Kosovës kanë pasuri milionëshe. Duke iu referuar formularëve të deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK), ish-deputeti i AAK-së, tani...
mjeku

Kosovë: Mezi i gjeti paratë e ryshfetit, mjeku në Ferizaj përfundon në burg

Për 100 euro të kërkuara ryshfet nga një pacient, përfundoi në pranga një mjek i Ferizajt, raporton KTV. Prindi, Jeton Rusit i cili denoncoi rastin në polici, kishte nevojë ta operonte djalin 9-muajsh nga sëmundja e hernisë. Ai tregon...
fotooo

Shqiptari i vetëm u kundërvihet serbëve te Ura e Ibrit (Video)

Sot u hoq dhe u rivu bllokada te Ura e Ibrit. Mirëpo përderisa askush nuk bëri asgjë kur u rivu bllokada madje as policia e komuna, një shqiptar i cili duket se ishte nga pjesa veriore e Mitrovicës mirëpo me banim në jug i vetëm ka...
Rudnic

Rudnicë, edhe një lokacion me trupa të shqiptarëve

Në hapësirat e gurthyesit në Rudnicë, ku dyshohet se janë varrosur trupat e 250 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës, do të hetohet edhe një lokacion i ri. Urdhëri ka ardhur nga Prokuroria për krime lufte e Serbisë, dhe kjo ndodh...
kosovooo

Die Press për luftën e Kosovës: Mijëra viktima, askush i ndëshkuar

Pesëmbëdhjetë vjet pas luftës në Kosovë, mbi 13 mijë të vrarë, për këto krime të forcave serbe të sigurisë, por edhe të UÇK-së shqiptare askush nuk është arrestuar apo dënuar. Dëshmitarët janë të frikësuar. Janë disa...
haradinaj-mustafa-limaj

Kosovë: Ndahen Ministritë

Partitë e bllokut opozitar, që lidhën marrëveshje për bashkëqeverisje, LDK-AAK-NISMA, janë marr vesh edhe për ndarjen e posteve qeveritare. Klan Kosova raporton se në bazë të marrëveshjes së arritur në mes të liderëve të tri...