Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 0

Tag Archives: elbasan

elbasan

Punimet për stadiumin e Elbasanit nën lupën e FIFA-s dhe UEFA-s

Një delegacion nga FIFA dhe UEFA, kanë inspektuar nga afër ecurinë e punimeve që po kryhen për rikonstruksionin e stadiumit, “Ruzhdi Bizhuta” në Elbasan. Pjesa më e rëndësishme e këtij inspektimi ishte instalimi i kamerave...
zjarr

Tragjedi nga zjarri, vdesin nëna me djalin 7 vjeçar

Zjarri në Elbasan shkakton dy viktima dhe një të plagosur rëndë ne nje ngjarje tragjike. Ngjarja e rëndë ka ndodhur vetem pak minuta pas mesnatës së djelë (00.10) në barakat e romëve në Elbasan. Policia informon se shtetasit Lumturi...
prostitutka_dreamstime

Arrestohen nënë e bir, akuzohen për shfrytëzim prostitucioni

Zbulohet një bazë prostitucioni në qytetin e Elbasanit. Policia vë në pranga 3 persona, mes tyre një prostitutë. Ngjarja u shënua gjatë natës, kur blutë e Elbasanit, pas sinjalizimeve të marra kanë ushtruar kontroll në një banesë...
kalaja-e-re-1

Shqipëri: Nis të dalë në dritë kalaja e dytë e Elbasanit

Gërmimet për kanalizimet e rrugës “Toma Kalefi” kanë zbuluar një monument që askush nuk e dinte se ekzistonte, të paktën për periudhën që jetojmë. Edhe pse sipas specialistëve ekzistonte një kala e vjetër e njohur si Jenice...
954857_189281461232769_432992276_n

Berisha: Rama u rrit si zvarranik në bunkier, unë si zog malesh

Gjatë inaugurimit të autostradës Tiranë-Elbasan, kryeministri Berisha nuk kurseu akuzat ndaj kryesocialistit Rama. Berisha e akuzoi atë se është rritur si zvarranik në bunkere, ndërsa tha se vetë ai është rritur si zog malesh. “Ramën...
sali

Hapet autostrada Tiranë-Elbasan, Berisha: Ëndrra u bë realitet, pres Blushin në PD

Inaugurohet përfundimi i punimeve të autostradës Tiranë-Elbasan, e cila do të shkurtojë distancën mes dy qyteteve por edhe rretheve si Librazhdi, Gramshi, Korça, Pogradeci, Kolonja etj. Po sot u hap edhe tuneli i Krrabës 2,5 km, një...
994170_664126973601351_659303066_n

Arben Llalla gjenë përkrahje nga Ibrahim Kolari dhe Branko Manolovski

Në Shqipëri  janë duke u zhvilluar tubimet paraelektorale për zgjedhjet parlamentare ku është duke marrë pjesë edhe partia e çamëve e Shpëtim Idrizit (PDIU). Kandidati  për deputet i  kësaj partie Arben Llalla  i cili jeton...