Monday, 10 December 2018 | Lajme: 0

Moti sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe kushte për reshje të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 3 deri 9 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me vranësira, ndërsa meteorologët parashikojnë rritje të temperaturave./