Saturday, 15 December 2018 | Lajme: 0

Moti sot

Në Maqedoni do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare,temperaturat  gjatë ditës gradualisht do të rritet.  Pasdite pritet të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore reshje bore, kryesisht në pjesët jugore dhe perëndimore të vendit. Kurse do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor.Temperaturat do të lëvizin nga -2 derë në 11 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe vranësira deri në mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura do të lëvizë prej 0 deri në 12 gradë Celsius.