Monday, 22 October 2018 | Lajme: 17

Grabitet brenda hotelit Daddy Yankee, i vjedhin 2 milionë Euro

Reperi i njohur i hitit “Despacito”, Daddy Yankee, ka rënë pre e nje vjedhje në dhomën e tij të hotelit në Spanjë. Hajduti ka arritur të marrë nga kasaforta e këngëtarit 2 milionë Euro bizhuteri, varëse me gurë të çmuar, diamantë dhe cash.

Interesant është fakti se autori i vjedhjes nuk ka përdorur as maskë dhe as doreza. Në mes të ditës, ai thjesht ka telefonuar stafin e hotelit, duke u prezantuar si këngëtari dhe ka kërkuar ta shoqërojnë në dhomën ku ndodhej kasaforta.

Mashtrimi spektakolar ka lënë me gojë hapur punonjësit e hotelit në Valencia por edhe të gjithë opinonin. Hajduti, të cilit i është vënë epiteti “i zgjuari”, po kërkohet nga e gjithë policia e Spanjës./klan