Tuesday, 18 December 2018 | Lajme: 25

Tërmeti në Indonezi: xhamia, imami dhe besimtarët (nuk)tunden vendit (Video)

Një tërmet që goditi ishullin indonezian të Lombokut, ka regjistruar deri më tani shifrën e 90 viktimave e më shumë se 200 të plagosurve.

Raporti Gjeologjik i SHBA-së tha se tërmeti ishte shtatëfish më i madh se shkalla Richter dhe ishte regjistruar në një thellësi prej dhjetë kilometrash.

Dhe një ndër pamjet më të rralla që vjen nga vendi i largët aziatik, është ajo e një faljeje në xhami. Objeki u kultit tundet e shkundet, ndërsa imami që drejton faljen vjen një moment e mbahet për muri. /tesheshi.com/