Monday, 19 November 2018 | Lajme: 40

Banjo luksoze, fitnes brenda tij, ky është aeroplani 500 milionë dollarësh i Putinit

Që nga tualeti prej ari e deri te shtrati gjigant, madje edhe palestra e ushtrimeve, këto fotografi shfaqin enterierin fantastik të njërit aeroplan privat të Vladimir Putinit.

Aeroplani 500 milionë dollarësh i presidentit rus ka aterruar dje në Helsinki të Finlandës, ku është takuar me presidentin Donald Trump, i cili erdhi po ashtu me aeroplanin e famshëm, Air Force One, i cili kushton 1 miliard dollarë, transmeton Koha.net.

Aeroplani presidencial i SHBA-së shumë shpesh ka qenë lajm dhe është parë nga brenda, por jo edhe ai i Rusisë.

Në fotografitë e mëposhtme është interieri i aeroplanit presidencial të Vladimir Putinit.

9_1531902128-79686538_1531902128-8605208

7_1531902128-82822144_1531902128-97269483_1531902128-69874566_1531902128-75998372_1531902128-56957351_1531902128-6525806