Friday, 16 November 2018 | Lajme: 8

Mot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 36 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 e deri në 19 gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës prej 28 e deri në 36 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 17 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 34 gradë Celsius.

Të premten dhe gjatë fundjavës në orët pasdites është e mundur paraqitje e izoluar e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla. Do të fillojë të fryjë erë verë mesatare përkohësisht e përforcuar kryesisht nga veriu.