Tuesday, 11 December 2018 | Lajme: 35

Shekerinska në takim me sekretarin e mbrojtjes, Xhejms Matis

Zv/kryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska po qëndron për vizitë disaditore në SHBA.

Më 1 maj në Uashington, Shekerinska do të takohet me sekretarin amerikan të mbrojtjes Xhejms Matis e cila do të jetë takimi i parë bilateral me sekretar të mbrojtjes të SHBA-së pas më shumë vitesh. Në takim do të konfirmohet partneriteti strategjik mes dyja vendeve. Takimi mbahet në vigjilje të samitit të NATO-s në Bruksel./