Friday, 16 November 2018 | Lajme: 0

Kapet në Vlorë “Ujku i Detit”, peshku më i rrezikshëm në 300 metra thellësi (FOTO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Vlorë ditën e sotme, ku peshkatarët kanë kapur një peshk të rrallë.

Një peshkatriçe 1 metër e gjatë është kapur mesditën e sotme në n 300 metra thellësi.

Sipas peshkatarëve që kanë kontaktuar per “JOQ.al”, madhësia e gojës së gjallesës ishte më e madhe se një top basketbolli.

Peshkatriçja njihet ndryshe si ‘ujku i detit’ dhe është një peshk mjaft i rrezikshëm.

page-130