Monday, 10 December 2018 | Lajme: 0

Zaev: Unë vendos edhe për ministrat e BDI-së, nuk e pyes Ahmetin! (VIDEO)

Kryeministri Zoran Zaev në intervistën për Tv24, ka thënë se është ai vetë që vendosë për fatin e ministrave në qeveri, pa marë parasysh a janë të LSDM-së, apo të BDI-së.

 “Kjo është qeveri e Zoran Zaevit dhe nuk koordinohem me Ahmetin. Nëse dikush nuk është i suksesshëm, kushdo që të jetë, nuk e ka vendin në qeveri”, është përgjigjur Zaev në pyetjen e gazetarit Mishko Ivanov, se a vendos edhe për ministrat e BDI-së, apo koordinohet me Ahmetin, shkruan lajmpress, transmeton Gazeta Express.

Këtë pjesë të intervistës mund ta përcillni në videon më poshtë nga minuta 55 deri në minutën e 60: