Wednesday, 19 December 2018 | Lajme: 0

Kosovë, vdes ish-komandanti i UÇK-së

Ka ndërruar jetë veterani dhe ish-komandanti i UÇK-së, Jetullah Qarri. Familjarët dhe miqtë e të ndjerit, kanë njoftuar se Qarri ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes.

Qarri ishte komandant gjatë luftës së UÇK-së, dhe njihej me nofkën “Guri”.

Përveç luftës në Kosovë, ai ka marrë pjesë edhe në luftën  Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

29103395-1676300229074993-2782020665588358066-n