Monday, 10 December 2018 | Lajme: 0

Moti sot

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në pjesën perëndimore dhe lindore të Maqedonisë do të ketë reshje lokale të shiut me bubullima të rralla dhe erë të fortë me drejtim perëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 3 deri 9 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 5 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 5 gradë ndërsa ajo e ditës deri 16 gradë Celsius.