Thursday, 13 December 2018 | Lajme: 6

Roma – Milan, formacionet zyrtare

Roma dhe Milan do të takohen për të zhvilluar derbin e xhiros së 26-të në Serie A.

Ndeshja mes Romës dhe Milanit fillon nga ora 20:45.

Të dy skuadrat kanë bërë publike formacionet startuese.

Formacionet zyrtare:

Roma (4-3-3): Alisson; bruno Peres, Manolas, Fazio, Kolarov,; Pellegrini, Strootman, Nainggolan; Under, Schick, Perotti.

Milan (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone, Calhanoglu.