Thursday, 13 December 2018 | Lajme: 22

Të shtëna në qendër të Shkupit, afër Urës së Gurit

Të shtëna janë dëgjuar në qendër të Shkupit, te parkingu pas hotelit “Ston Bridge”, afër Urës së Gurit. Incidenti ka ndodhur dje pasdite, rreth orës 15 e 15 minuta. G.M. ka denoncuar në polici se te hoteli pas parkingut, nipi i tij I.M. 20 vjeçar, ka shtënë me revole dhe e ka qëlluar nënën e tij M.M. në stomak, shkruan Gazeta Lajm.

G.M. e ka dërguar të lënduarën, ndryshe motra e tij, në Spitalin e Qytetit, ku është konstatuar vetëm gërvishtje nga plumbi. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes. Në një veturë janë vërejtur gjurmë të plumbave, kurse janë gjetur katër gëzhoja nga armë zjarri.