Thursday, 19 July 2018 | Lajme: 0

Përplasen dy makina dhe shpërthejnë në flakë, qytetarët heronj shpëtojnë të aksidentuarit

Ky është momenti dramatik i disa qytetarëve teksa përpiqen të shpëtojnë viktimat e një aksidenti, ku pas goditjes njëra nga maknat filloi të merrte flakë. Pamjet nga Azerbajxhani tregojnë pasojat e një përplasje, në të cilën një makinë Lada u përplas në pjesën e pasme të një Volga.

Dëshmitarët shihen duke nxituar në vendin e ngjarjes, ku shpërthen një zjarr i madh. Ata tërheqin me dëshpërim dyert për të provuar dhe çliruar shoferin dhe udhëtarët e bllokuar brenda. Por, meqë flakët po rriteshin më shumë, një qytetarëve thyen xhamin e makinës.

Ai dhe një tjetër e tërheqin shoferin nga makina, ndërsa një tjetër shkatërron dritaren nga ana e pasagjerëve. Njerëzit dëgjohen duke bërtitur: ‘Zjarrfikës! Allahu Ekber! (Allahu është më i madhi) ‘.

Incidenti ndodhi në një autostradë midis qytetit Russov jugperëndimor të Rostov dhe kryeqytetit të Azerbajxhanit, Baku. Nuk u raportua se sa njerëz u shpëtuan apo sa të lënduar pati, por besohet se zjarri u shua nga dëshmitarët, sipas raportimit nga mediat lokale.