Monday, 22 October 2018 | Lajme: 0

Messi rinovon me Barcelonën deri në vitin 2021 (VIDEO)

Lionel Messi ka rënë dakord të nënshkruaj kontratë të re te Barcelona duke vazhduar qëndrimin deri në vitin 2021.

Klubi katalanas zyrtarizoi akordin për rinovimin e kontratës të yllit argjentinas, e cila do të firmoset kur Messi të kthehet nga pushimet. Edhe pse klubi nuk ka dhënë shifra, sipas mediave spanjolle klauzola për zgjidhjen e njëanshme të kontratës është rritur në shifrën e 300 milionë Eurove, 100 më shumë nga sa parashikohej në kontratën e fundit.

30 vjeçari ka shpenzuar të gjithë karrierën e tij te Barcelona ku debutoi në vitin 2004. Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë ka fituar tetë herë titullin në La Liga, katër herë titullin në Ligë të Kampionëve dhe në përgjithësi 29 trofe.