Monday, 21 May 2018 | Lajme: 0

Turqi, kryetari i bashkisë kërcen në det për ta shpëtuar zhytësen që po mbytej (Video)

Po bën xhiron e rrjeteve sociale videoja kur kryebashkiaku i Kocaelit në Turqi u hidh në ujë dhe shpëtoi nga mbytja një fermër polombare.

Mediat turke raportojne se bashkia e Karamurselit kishte organizuar një ceremoni përkujtimore për tragjedinë e 1 Marsit të vitit 1958 të Uskudarit, kur një anije me qindra persona në bord u fundos në afërsi të Izmirit pasi u përplas me shkëmbinjtë si pasojë e mjegullës.

Por, sa hap e mbyll sytë një nga dy polombarët që po vendosin kurora me lule pësoi gjendje të fikëti dhe rrezikoi mbytjen. Kryebashkiaku Ismail Yildirim, u sul në uje dhe e shpëtoi.