Tuesday, 18 December 2018 | Lajme: 25

Mesazhi emocionuese i Granit Xhakës për Kosovën

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës.

Fotbollisti  shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntë-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

“Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk do të harroj dhe me zemër do jem në vendlindjen e prindërve të mi. Urime pavarësinë Kosova jonë”, ka shkruar Xhaka.