e Martë, 12 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Jetë

bu_1499860739-883379

I thanë se ka një lloj buburreci në kraharor, por doli krejt tjetër gjë (Foto)

Një qytetar u shtrua urgjent në spital për shkak të një dhimbje të fortë në kraharor. Pasi i bënë një grafi të shpejtë në spitalin “Rusape General  Hospital” në Zimbabve u pa që pacienti kishte një kacabu (buburrec) në kraharor...
qqq

Përplasen dy makina dhe shpërthejnë në flakë, qytetarët heronj shpëtojnë të aksidentuarit

Ky është momenti dramatik i disa qytetarëve teksa përpiqen të shpëtojnë viktimat e një aksidenti, ku pas goditjes njëra nga maknat filloi të merrte flakë. Pamjet nga Azerbajxhani tregojnë pasojat e një përplasje, në të cilën...
consult-a-dermatologist-650x358_1499849852-3086814

Dermatologët paralajmërojnë, produktet që nuk duhet t’i vendosni kurrë në lëkurë

Për të pasur një lëkurë të butë e plot shkëlqim, femrat do të ishin të gatshme të vendosnin çdo gjë në fytyrë, por disa produkte janë të ndaluara rreptësisht nga dermatologët Ndonëse maskat natyrale janë një zgjidhje shumë...
facebook1-650x358

Paralajmërimi i Facebook: Mos e pranoni këtë kërkesë, në të kundërt…

Një mashtrim ka prekur disa përdorues të rrjetit social Facebook , duke i hyrë në llogarinë personale për të marrë cdo informacion të mundshëm. Bëhet fjalë për një njeri të quajtur Jayden K Smith, që dërgon ftesë për tu bërë...
ki_1499838038-3457136

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik?!

Kur hani kikirikë, ju njëkohësisht hani edhe diçka dukshëm të pabesueshme. Nëse ndonjëherë keni ndarë kikirikun përgjysmë për së gjati, me siguri keni vërejtur një kokërr të vogël në të – ndërkaq tregimi për të është...
fad07ac44061aa5a5c0ea9a6f8dd98d3

Ja ku qëndron sekreti për t’u dukur bukur nëse jeni pa makijazh

Thjeshtësia gjithmonë ka qenë në trend! Sot shumica e vajzave shpenzojnë shumë kohë duke vendosur makijazh me qëllim që të duken sikurse nuk ka vënë fare. Në fakt, një studim i fundit ka treguar se femrat shpenzojnë rreth gjysmë...
de_1499840779-3936767

Shteti që ia pa hairin këngës “Despacito”, 35% më shumë turistë

Despacito, hiti i kësaj vere i këngëtarit portorikan Luis Fonsi në bashkëpunim me reperin Daddy Yankee, ka pasur një popullaritet kaq të madh, saqë sipas Hotels.com, kërkesat e turistëve për të vizituar Porto Rikon janë rritur më...
bo_1499838259-5913758

Botës po i vjen fundi: Ja çfarë thonë shkencëtarët (Video)

Toka ka hyrë në etapën e gjashtë të anihilimit biologjik të jetës së egër. “Zhdukja e kafshëve po ndodh”, paralajmërojnë shkencëtarët “dhe është më e egër nga sa mendohej fillimisht”. Ata kanë analizuar specie të...
femra_seks-11462741943

Kjo është shenja e horoskopit e cila bën marrëdhënie seksuale në takimin e parë

Sipas ekspertëve dominon një shenjë e horoskopit e cila pëlqen seksin e rastësishëm, pra i jep prioritet më shumë ndjenjave. Bëhet fjalë për shenjën e zjarrit: Luanin. Nëse një luan e ndjen plotësisht se dëshiron të bëj seks...
bebe-1

Tani mund ta caktoni vetë gjininë e fëmijës duke ngrënë këto ushqime

Shumica e njerëzve i konsiderojnë bananet si ushqimi i tyre i preferuar. Bananet janë përbërësi kryesor në disa nga ushqimet më të shijshme – qoftë në akullore, puding, etj. Sidoqoftë, për vite të tëra ka qarkulluar një thashetheme...