Wednesday, 18 July 2018 | Lajme: 50

Jetë

h_1531207388-3758920

Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi të jetojmë 140 vjet, kështu

Hetem Ramadani është njeriu që ka bërë kapërcime të mëdha në jetë. Ka shënuar arritje rekord në fushën e biznesit, ka ndryshuar tërësisht stilin e jetës dhe regjimin, ka mundur të vetëshërohet dhe të shërojë, duke përjashtuar...
qwqwqwqwqwqwqwqw_1531162614-2842427

Cilët lëndohen më shumë nga ndarja, meshkujt apo gratë?

Jeta dashurore është burimi më i madh i ndjenjës së pikëllimit, ka zbuluar një hulumtim i ri, i cili, gjithashtu, tregon që rasti i tillë është më e shpeshtë te femrat, sesa te meshkujt. “Kur flasim për jetën romantike të...
Pear-LIME-MARTINI-PUNCH-WITH-GRAPE-EYEBALLS-640x358

Koktej pjeshke në kushte shtëpie, efektive për freskinë e organizmit!

Ditët me temperatura të larta, dijnë të bëhen edhe problematike për organizmin e disa prej jush. Kjo pasi vapa mund të shkaktojë disa probleme shëndetësore më zorrët e si shkak mund të pasojnë dhe helmimet nga ushqime të ndryshme,...
1-186

Vjehrra i bën gropën nuses: E kap mat duke i tradhtuar të birin me trajnerin personal (VIDEO)

Ky është momenti kur një mama kishte vendosur të provonte besnikërinë e gruas së djalit të saj dhe e cila mbeti pa fjalë kur kuptoi se për çfarë bëhej fjalë. Siç shkruajnë mediat e huaja, gruaja e quajtur Carmela vendosi të...
dyllde

Sekretet që nuk jua thonë estetistet kur shkoni të depiloheni me dyll

Nëse prej vitesh keni hequr qimet pubike me brisk, atëherë këto të fundit janë ashpërsuar, rriten disa rrënjë njëherësh dhe ngjyra është e errët ! Megjithatë nëse filloni t’i depiloni me dyll, qimet rriten më të buta e dalin...
bakingsoddad

Pasi të mësoni përbërjen e detergjentëve zbardhues s’do i përdorni më kurrë, zhytini rrobat më uje me sodë dhe shikoni çfarë do të ndodhë

Rrobat e bardha nuk qëndrojnë të bardha për një kohë të gjatë. Edhe nëse veshjet e bardha nuk i ngjyrsni me ndonjë njollë aksidentale, shpesh këto të fundit mund të fillojnë të duken të zverdhura pas disa larjesh. Nëse zbardhuesit...
20160206-fried-rice-food-lab-68-thumb-1500xauto-429632-780x439

Oriz me perime

Produktet do t’i japin pjatës suaj shijen dhe cilësinë që meriton! Përbërësit: ▪ 1 qepë mesatare, ▪ 1 karotë mesatare, ▪ bizele të ziera, ▪ 1 domate mesatare (ose pakë salce), ▪ 3 filxhanë çaji (mesatarë) oriz, ▪...
nn_1531131360-7273356

Njeriu i dytë më i mençuri në botë thotë se këto “ilaçe truri” e kanë bërë më të zgjuar

Rick Rosner, është njeriu i dytë më i zgjuar në botë, por ditën e tij e fillon duke gëlltitur rreth 50 tableta. Tabletat Omega 3 me vaj peshku i përdor për të kontrolluar yndyrën e tepërt, një aspirinë të fëmijëve për jetëgjatësi,...
v_1531135520-3471966

Mos e bleni më: Me këta tre përbërës mund të përgatisni viagra natyrale në kushte shtëpije

A e dini se mund të përgatisni viagra në kushte shtëpie. Krejt çka ju duhet janë tre përbërës që të gjithë i kemi më shtëpitë tona. Një nga përbërësit më të shëndetshëm në botë është shalqiri. Kështu, i kombinuar...
1-178

Ja pse ju duhet të lini gjithmonë një lugë të mbushur me sheqer në kopshtin tuaj gjatë motit të nxehtë

Mund të duket e çuditshme, por ky gjest i vogël mund të jetë i madh. Këtë verë, ne duhet të përpiqemi të lëmë një lugë me sheqer në kopsht sa herë që të jetë e mundur. Kjo tingëllon çuditshëm – dhe e padobishme, duke...