Tuesday, 22 May 2018 | Lajme: 36

Jetë

ushtrime

Ushtrimet, jo vetëm se ndërtojnë muskuj, por edhe e luftojnë depresionin

Përveç efekteve në shëndet fizik, ushtrimet fizike sjellin përfitime edhe në shëndetin mendor. Hulumtuesit për një kohë të gjatë e kanë ditur se ushtrimet aerobike në mënyrë të dukshme i zvogëlojnë simptomat e depresionit...
maxresdefault-4-780x439

Efikas dhe nuk kushton shumë: Piling për trupin nga limoni

Ky piling me limon është mjet i shkëlqyeshëm për eliminimin e qelizave të vdekura të lëkurës. Mund ta bëni në shtëpinë tuaj, E gjitha që ju nevojitet janë vaj esencial limoni, një limon i freskët dhe një peshqir. Përgatitja: 1. Në...
32116780_2013585712223495_2278348917802270720_n-768x432-640x360

iOS 12 do të ketë këtë të veçantë

Versioni i ardhshëm i iOS pritet të sjellë disa ndryshime. E veçanta kryesore e tij pritet të jetë identifikimi i fytyrës në formë horizontale. Aktualisht, ID-ja e fytyrës mund të njohë vetëm ju ndërsa mbani telefonin vertikalisht,...
161110133935-02-argan-oil-restricted-1110-super-169

Arsyet përse vaji i arganit ia kalon të gjithë vajrave të tjerë dhe është i përsosur për çdo tip lëkure

Vaji i Arganit është një nga përbërësit bazë në shumicën e produkteve kozmetike ! Arsyet do jua listojmë më poshtë! Jo të gjitha vajrat janë njësoj. Vetë lëkura e njeriut prodhon vaj (sebum) dhe formula e kësaj yndyre ndryshon...
1-507

Merrini proteinat nga bimët dhe jo nga mishi dhe do të jetoni më gjatë

Nëse jeni në një dietë eliminuese, me shumë mundësi po mundoheni të kufizoni yndyrnat ! Por ajo që duhet të dini është se jo të gjitha ushqimet e yndyrshme janë të dëmshme për organizmin. Acidet yndyrore omega-3 janë të domosdoshme...
2-145-750x430

Trajtimi i depresionit me kura natyrale

Depresioni është një shqetësim emotiv që mund të ketë efekte në shëndetin fizik dhe mendor. Është një gjendje trishtimi i thellë dhe personi që vuan humb çdo interes drejt aspekteve të jetës që ishin të rëndësishme më parë....
instagram-750x398

Opsioni i ri Instagram është një mënyrë e re për të anketuar miqtë tuaj

nstagram ka njoftuar një variant të ri të afisheve të votimit për Historitë: tani ekziston një rrëshqitje emoji që ju lejon të kërkoni dhe t’i përgjigjeni pyetjeve me një emoji të animuar në një shkallë rrëshqitëse. Shkalla...
69-750x430

Harrojeni 69-n! Provoni 77-n dhe nuk do të ndaleni së bëri seks

Pozita e vjetër, e njohur mirë 69 tani ka konkurrencë serioze. Mos u brengosni, për atë pozitë nuk është e thënë që patjetër të jeni femër nga goma apo akrobate cirku. Është e ngjashme me “pozitën e lugës”, përkatësisht...
capture_1526193768-4686651

Shokohet, i vjen sms nga telefoni i babit të vdekur

6 vite më parë një 37-vjeçar, i quajtur Stephen, humbi tragjikisht babain e tij të sëmurë me kancer në mushkëriE 6 vite më pas, ai është habitur kur në telefonin e tij ka mbërritur një mesazh ku shkruhej thjesht “test” nga...
1_1526124722-3131789

Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes

Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie. Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës apo lindjes, ku lëkura fillon t’u varet dhe të humbasë elasticitetin… Me...